19.12.2019, 09:39 | czytano: 4146

Jasełka w "Smreku" (zdjęcia)

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów z różnych szkół.
Nie inaczej było i w tym roku. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowym Targu mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych - aktorskich, wokalnych i muzycznych. W specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili podopiecznych domu w świąteczny nastrój. Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Oprócz św. Józefa, Maryi, Trzech Króli, pasterzy i dzieci na scenie pojawiły się – aniołki. Przedstawienie przeplatane było kolędami, pastorałkami. także w wykonaniu uczniów, perfekcyjnie przygotowanych przez nauczycielki SP nr 6: siostrę Iwonę Krok, Małgorzatę Nowotarską i Grażynę Jajeśnicę.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Całość zakończyło wspólne kolędowanie młodych aktorów z podopiecznymi „Smreka”. Uczniowie przygotowali również prześliczne kartki świąteczne, które przekazali mieszkańcom domu.

Materiały: DPS „Smrek” w Zaskalu, r/ zdj. Józef Prokop
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl