20.12.2019, 11:32 | czytano: 2585

Adama Kumorowskiego cuda z papierowej wikliny (zdjęcia)

zdj. Józef Prokop – DPS „Smrek” w Zaskalu
NOWY TARG. W Spółdzielczym Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy prac Adama Kumorowskiego zatytułowany „Cuda z papierowej wikliny”.
Po modernizacji z unijnych środków Spółdzielczy Domu Kultury zyskał nowe oblicze i dzięki zamontowaniu windy stał się dostępny dla osób z niepełnosprawnościami i w podeszłym wieku. Dlatego też można było zorganizować wystawę prac, poruszającego się na wózku artysty, który na co dzień mieszka w Domu Pomocy „Smrek” w Zaskalu.
Na wystawie można podziwiać obrazy i kompozycje wykonane z papierowej wikliny. Pan Adam z zawodu był fryzjerem, a swój talent odkrył na zajęciach arteterapii, prowadzonych przez Bernadetę Czernik które odbywają się w „Smreku”. Od tej pory tworzy prace z ruloników papieru gazetowego, który skleja i maluje. Wiklina papierowa to ekologiczny materiał, cieszący się się coraz większym zainteresowaniem. Jest dość twardy, a zarazem elastyczny, dlatego doskonale nadaje się do wyplatania rozmaitych prac. Wernisaż uświetnił występ chóru, który działa przy Klubie Senior+ w Nowym Targu.

źródło: organizatorzy, opr.s/ zdj. Józef Prokop – DPS „Smrek” w Zaskalu
komentarze
Doma20.12.2019, 14:01
Gratulacje dla Pana Adama! Piękne prace! Warto doceniać i pokazywać prace ludzi uzdolnionych - za co należy się podziękowanie Dyrektorowi.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl