29.12.2019, 13:48 | czytano: 3085

Szczawnickie kolędowanie z Hanią Rybką (zdjęcia)

zdj. Weronika Błażusiak
W kościele parafialnym p.w św. Wojciecha w Szczawnicy odbyło się wspólne kolędowanie. Przed publicznością wystąpiła Hania Rybka z zespołem w składzie: Andrzej Jarząbek (skrzypce, wokal), Paweł Trebunia - Tutka (skrzypce, altówka, wokal,) oraz Robert Czech (basy, kontrabas).
W repertuarze koncertu znalazły się najpiękniejsze góralskie pastorałki oraz znane polskie kolędy.
Hanka Rybka-Stasińska jest wokalistką pochodzącą z Podhala. Była studentką Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Wokalno-Aktorskim. Na swoim koncie ma setki koncertów w kraju i za granicą. Współpracowała z zespołami Brathanki, Skaldowie, gościnnie występowała także z zespołem Golec uOrkiestra oraz z Marylą Rodowicz, Ireną Santor i z Haliną Frąckowiak. Wokalistka nagrała dwie solowe płyty: album pastorałkowy "Gwiozdkowo Opowiostka" oraz folkowy "I to, i to". W 2017 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dla Hanki Rybki specjalną nagrodę za wieloletnią działalność na niwie kultury i promowania Podhala, a w tym roku Hanka Rybka wraz z zespołem otrzymała Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS".

Organizatorami wydarzenia byli: burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz Stowarzyszenie Miłośników Pienin. Koncert odbył się przy wsparciu finansowym Województw Małopolskiego w ramach projektu "Ekologiczna zima w Szczawnicy - Oferta świąteczno - noworoczna".

wb
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
???29.12.2019, 20:36
Stasińska a nie Chowaniec ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl