10.01.2020, 16:17 | czytano: 2469

Kolędowanie w „Smreku” (zdjęcia)

zdj. Józef Prokop – DPS „Smrek” w Zaskalu
W Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu odbył się przepiękny koncert kolęd w wykonaniu uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Uczniowie przygotowali kolędy i pastorałki zarówno te tradycyjne jak i te bardziej współczesne. W sposób szczególny mieszkańcom „Smreka” przypadły do gustu te wykonywane na góralską nutę.
Czas Bożego Narodzenia jest wyjątkowy. Nie tylko w dzieciństwie oczekujemy, aby trwał jak najdłużej. Być może w tym okresie naszego życia jest on dla nas szczególny ze względu na tradycję, prezenty, choinkę i całą atmosferę, jaka towarzyszy Świętom. Dla ludzi dorosłych jest to czas pogłębiania wiary, nadziei, miłości; czas przebaczenia i jedności.
Koncert kolęd bardzo się podobał, także uczniowie „Goszcza” kilka razy bisowali, a i podopieczni „Smreka” włączali się w kolędowanie śpiewem i przy pomocy instrumentów. Ten wyjątkowy program artystyczny został przygotowany przez koło wolontariatu pod okiem profesorów Alicji Bryniarskiej i Wojciecha Grzybka.
tekst: DPS „Smrek” w Zaskalu, zdj. Józef Prokop
komentarze
była pracownica B.11.01.2020, 10:12
W końcu...uśmiechnięte buzie, w oczach radosne iskierki...miło na Was patrzeć Kochani..:) Przesyłam moc pozdrowień i wielkie serducho dla Was! Brawo dla Pana Dyrektora za to co robi dla tych ludzi
bolo10.01.2020, 18:45
Oj dzieje się i iskrzy nie mówiąc o poczynaniach pewnego pensjonariusza.
Krzestno10.01.2020, 18:17
Nowy Pan Dyrektor rozkręcił DPS Smrek... ciągle na topie w mediach i dzieje się tam że hej....miło :)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl