13.01.2020, 21:39 | czytano: 3816

Dar krwi z okazji WOŚP (zdjecia)

NOWY TARG. W trakcie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Tym razem pracownice Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Nowy Targ pobierały krew w Miejskiej Hali Sportowej "Gorce" w Nowym Targu.
„Wiatr w żagle” sprowokował do oddania krwi wielu chętnych o otwartym sercu. Po przebadaniu stanu zdrowia, krew oddało 28 dawców. Pojawili się oni w towarzystwie najbliższych, w tym dzieci, aby dać przykład wsparcia dla potrzebujących. W akcji wzięli udział również chętni którzy po raz pierwszy zdecydowali się zostać honorowym dawcą krwi W ciągu pięciu godzin akcji zgłosiło się ponad 40 dawców, niestety przebyte choroby, uniemożliwiły wielu chętnym oddanie krwi. Łącznie zebrano 12,60 litrów krwi.
Wszyscy dawcy otrzymali, poza gwarantowanym pakietem energetycznym, okolicznościowy pamiątkowy kubeczek i opaskę odblaskową ufundowaną przez firmę Akcja Serca, oraz bezpłatny voucher i pamiątkowe smycze ufundowane przez Gorący Potok. Tradycyjny słodki upominek zapewnił p. Zbigniew Steskal. Akcję wsparła firma Oshee Kinga Pienińska.

Organizator, klub HDK PCK Kropla, składa z serca serdeczne podziękowania dla wszystkich dawców krwi, którzy z myślą o innych, pojawili się aby pomóc. Jesteście jak "Wiatr w żagle" .

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jana29.01.2021, 16:06
Niech upuszczają krwi ,ale sobie .
Chorągiewka14.01.2020, 12:18
Raz wiatr z tej strony zawieje, drugim razem z innej.
Krwiodastwo na pokaz?14.01.2020, 06:43
Nawet krwi utoczą.Byle życia nie oddawali za Owsiaka.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl