19.01.2020, 13:21 | czytano: 4026

Dzieciątka - Dzieciątku, czyli przedszkolaki zadziwiają swoim talentem (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Formuła organizowanego od kilkunastu lat koncertu "Dzieciątku śpiewamy" - wymknęła się spod kontroli. W przedstawionych widowiskach o Bożym Narodzeniu nie ma głównych ról - wszyscy są gwiazdami. Ten widniejący na zdjęciu obok - "Józef" jest tego dowodem.
Każdy "anioł", "gwiazdka", chórzysta, tancerz zasługuje na osobne wyróżnienie - dlatego tych, którzy nie byli na organizowanym po raz 14. koncercie namawiamy do uważnego obejrzenia zdjęć.
Piękną tradycję kolędowania podtrzymują nowotarskie publiczne i prywatne przedszkola. Blisko dwugodzinny koncert w hali Gorce przy wypełnionych trybunach był zwieńczeniem kilkutygodniowych przygotowań. Specjalnie na to wydarzenie przybyła siostra serafitka z Krakowa, która 14 lat temu zainicjowała to wspólne radosne kolędowanie.

Do udziału w koncercie zaproszono wychowanków Przedszkola Specjalnego przy ZPSWO, Niepublicznego Przedszkola "Wesoły korowód', Przedszkola nr 4, Niepublicznego "Słonecznego Przedszkola", Niepublicznego Przedszkola FIKU-MIKU, Niepublicznego Przedszkola Lokomotywa, Przedszkola nr 2 oraz Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Serafitek.

Dzieci z każdej placówki wykonały dwa utwory taneczno-muzyczne w dowolnej interpretacji nawiązujące do kolędowania. Na koniec wszyscy mali uczestnicy koncertu otrzymali od burmistrza, Rady Miasta i przedstawicieli Kuratorium dyplomy i słodkie prezenty. Zwieńczeniem koncertu było wspólne odśpiewanie przez wszystkie dzieci kolędy "Świeć gwiazdeczko, świeć".

s, pyz/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
st19.01.2020, 13:59
Wspaniałe słodziaki. Wszystkie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl