02.02.2020, 11:10 | czytano: 7891

XX Bal Charytatywny TIG w stylu art deco (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Lata dwudzieste ubiegłego wieku były motywem przewodnim strojów i anturażu jubiluszowego balu, organizowanego przez Tatrzańską Izbę Gospodarczą.
- Nasz bal zawsze ma charakter charytatywny. W ciągu dwudziestu lat zebrano ponad milion 220 tysięcy zł dla dzieci z Podhala, pozyskano ponad 3 miliony zł, dzięki którym 6 tysięcy dzieci skorzystało z kolonii, półkolonii czy zimowisk - wymienia Czesław Ślimak, wiceprezes TIG.
- Działalność charytatywna, to przykład symbiozy i prawdziwy dowód na to, jak można połączyć działalność gospodarczą i społeczną - dodaje Agata Wojtowicz. Prezes Izby przypomniała, że w tym roku zabawa ukierunkowana była na pomoc dla podopiecznych Fundacji im. Adama Worwy z Nowego Targu oraz dla najzdolniejszych dzieci z Podhala w ramach programu pomocy stypendialnej "Pomoc na Szczytach".

- To rok jubileuszowy, bo po raz 20-ty organizujemy Charytatywny Bal Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Gramy jubileuszowo także z okazji X- lecia powstania Fundacji Adama Worwy - przypominają organizatorzy.

W trakcie imprezy zorganizowanej w hotelu Merkure Kasprowy wystąpiła na scenie Martyna Łukaszczyk - finalistka TOURMUSICFEST 2019, Marek Wacławski, zespół New Market Jazz Band. Imprezę wsparło ponad 70 firm i osób prywatnych. Zebrano kilkadziesiąt przedmiotów na licytację. Były to prace przekazane przez znanych artystów oraz trofea podarowane przez sportowców. Przygotowano także konkurs z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

s/ zdj. Piotr Korczak
komentarze
Al Capone02.02.2020, 15:00
"Lata dwudzieste" nadal jak najbardziej jako synonim naszego obecnego kapitalizmu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl