03.02.2020, 15:00 | czytano: 3980

Puchar Europy FIS już 14 i 15 lutego w Białce Tatrzańskiej

Już drugi rok z rzędu w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska odbędą się zawody Pucharu Europy FIS. W dniach 14 i 15 lutego w ramach Garmin Winter Sports Festival 2020 narciarze i snowboardziści powalczą w widowiskowej konkurencji Big Air.
Na wielkiej skoczni, która zlokalizowana będzie tuż obok 6-osobowej kolei krzesełkowej Kotelnica Express, zobaczymy zawodników i zawodniczki m.in z Austrii, Chorwacji, Finlandii, Litwy, Polski, Rosji, Serbii, Ukrainy i Włoch.
W związku z odwołaniem pierwszych w tym sezonie zawodów w austriackim St. Anton, rozpoczną rywalizację w Pucharze Europy w konkurencji Big Air dopiero 8 lutego w słowackiej Kremnicy, skąd przeniosą się do Białki Tatrzańskiej. Po zawodach w Polsce zaplanowane są jeszcze dwa przystanki w Davos w Szwajcarii i Götschen w Niemczech. Tegoroczny sezon będzie więc bardzo krótki i liczy się każda okazja w walce o miejsca w klasyfikacji generalnej.

Snowboardziści rywalizowali już we francuskim Vars. Zawody w Götschen, które zaplanowane były na 8 lutego zostały przeniesione na marzec, w związku z czym Garmin Winter Sports Festival 2020 będzie drugim przystankiem Pucharu Europy FIS w konkurencji Big Air w tym sezonie. Kolejnych osiem imprez odbędzie się m.in. w Szwajcarii, Serbii, Rosji czy Austrii.Wyjątkową atrakcją w czasie festiwalu w Białce Tatrzańskiej będzie z pewnością rywalizacja rowerzystów na specjalnie przygotowanej dla nich skoczni. Loty na wysokości kilku metrów nad śniegiem i zapierające dech w piersiach ewolucje, to niecodzienny widowisko, które warto zobaczyć na żywo. Tym bardziej, że wstęp na imprezę jest wolny, a w przerwach w kibicowaniu można samemu poszaleć na nartach i snowboardzie.

Sobotnie finały będzie można oglądać na żywo na stronie www.bialkatatrzanska.pl i kanale YouTube Garmin Winter Sports Festival
Więcej informacji znaleźć można na stronach:

www.wintersportsfestival.pl
https://www.facebook.com/events/594753617767946/permalink/617000125543295/
www.instagram.com/wintersportsfestival

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Do mm07.02.2020, 20:37
Najazd na Kotelnice pokazane zdjęcia to awaria kolei nr IV. Awaria została usunięta najszybciej jak to było możliwe. O 13.15 kolej ruszyła ponownie. Względy bezpieczeństwa są w takich wypadkach na I miejscu. Podstawione zostały dodatkowe skibusy w celu rozładowania kolejek do wyciągu nr I. Kolej nr IV to kolej najbardziej obłożona. NIE PISZ BZDUR.
Do mm07.02.2020, 20:00
Kotelnica ma własną oczyszczalnie ścieków. Zanim coś napiszesz to pomyśl pseudoekologu . Lecz ten swój zryty beret i nie strasz ludzi.
mm03.02.2020, 21:51
Osoby,które mają zamiar przyjechać do Białki podczas Pucharu Europy oraz mieszkańcy naszych pięknych tak tłumnie odwiedzanych przez turystów terenów Podhala, powinny zapoznać się z protokołem pokontrolnym NIK-delegatura w Krakowie-z 03.2018 (dostępnym w internecie) dot.użytkowania bezodpływowych zbiorników na nieczystości oraz oczyszczalni przydomowych w gminie Bukowina Tatrzańska.
Na ponad 1600 skontrolowanych obiektów w KAŻDYM przypadku wykazano nieprawidłowości. Dodatkowo polecamy artykuły portalu podhale24:"Górale zablokowali budowę kanalizacji","Białka Tatrzańska-płyną ścieki do rzeki,"Ścieki z Białki zaleją Spiszaków" czy ostatni "Najazd na Kotelnicę".
Lekturę polecamy też starostom Zakopanego i Nowego Targu oraz podległym im dyrektorom sanepidów oraz służbom architektoniczno-budowlanym.Może wreszcie należałoby poinformować opinię publiczną o podjętych konkretnych działaniach na rzecz ochrony środowiska tego od lat nie rozwiązanego problemu? który wraz z rozwojem ruchu turystycznego staje się coraz większym PROBLEMEM? A organizatorom europejskich zawodów wypada pogratulować odwagi przeprowadzenia tak dużej imprezy sportowej w warunkach potencjalnego zagrożenia ekologicznego .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl