17.02.2020, 21:50 | czytano: 2349

Samochodem po Ameryce (25) – Natural Bridges (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
"Gdy już byłem po trasie dookoła Monument Valley, trzeba było jeszcze gdzieś pojechać, żeby nie tracić dnia. Niedaleko było miejsce nazywane Mexican Hat, czyli niewielka wioska z charakterystyczną skałą wyglądającą z daleka jak meksykańskie sombrero" - opisuje kolejny etap podróży Michał Adamowski.
W planie był jeszcze jeden nieduży, mający 31 km. kwadratowych powierzchni park – Natural Bridges. Godzina drogi samochodem, ale w terenie, który na długo zostanie mi w pamięci. Prosta droga, która ciągnęła się przez kilka kilometrów, zakończyła się 300-metrowym klifem. Skończył się asfalt i na szczyt można było dostać się tylko drogą żwirową. Z góry zjeżdżał akurat jakiś samochód, a nie widząc żadnego zakazu, pojechałem przed siebie. Na samej górze jest kilka miejsc parkingowych i niesamowity widok na Dolinę Bogów. Otoczona dookoła skałami jest potężnym pustkowiem, które zrobiło na mnie wrażenie.

Na szczycie droga przeszła z powrotem w asfalt i można było kontynuować jazdę, aż dojechałem do Natural Bridges, parku znajdującego się w stanie Utah. Podobnie jak w słynnym Arches, są tutaj naturalne, skalne mosty. W parku znajduje się jeden z największych na świecie, mierzący 68m długości i 44 wysokości. Podobnie jak większość kanionów i parków w tej części USA, można je zwiedzać na dwa sposoby. Albo jadąc samochodem i zatrzymywać się przy punktach widokowych oglądając go z góry, albo udać się na pieszą wycieczkę do wnętra kanionu i zobaczyć wszystko z samego dołu. Jako, że dzień powoli się kończył i miałem nadzieję jeszcze na powrót do Monumet Valley na zachód słońca, wybrałem pierwszą opcję. Niestety tego dnia dopadło nas już załamanie pogody, którego się obawiałem od kilku dni i park opuszczaliśmy już w deszczu.

Przed nami było kilka godzin jazdy samochodem do kolejnego kanionu. Pomimo krótkiego dnia, udało się zobaczyć naprawdę sporo. Pogoda trochę zaczęła krzyżować mi plany, ale ryzykując ruszyliśmy w stronę Canyonu De Chelly.


Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
gaga22.02.2020, 01:52
Piekne tereny , kawal pieknej ameryki , super sie oglada !!!
GOO20.02.2020, 09:59
USNAVY przecież nie musisz oglądać. Mnie się podobają zdjęcia i może sam kiedyś pojadę. Czy na tym portalu maja być tylko zdjęcia z Podhala? Według mnie trzeba poszerzać horyzonty
USNAVY18.02.2020, 02:54
Dobrze że z wypłaty portalu możesz sobie pozwolić sobie na takie wycieczki. Tylko co to ma wspólnego z Podahalem? Zapewne setki mil pokonałeś szybciej niż trwa dojazd w naszym świetnie rozwiniętym regionie, spod parkingu Morskie Oko, Dolina Kościeliska...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl