20.02.2020, 10:09 | czytano: 4429

12-latek napisał książkę

Fot. GOK Raba Wyżna
W szkole w Bielance odbyło się spotkanie poświęcone promocji książki ”Ucieczka przed przeznaczeniem” autorstwa 12-letniego ucznia Zbigniewa Króla z Raby Wyżnej.
Podczas spotkania, w krótkim wywiadzie Zbyszek opowiedział o książce, a swoim fanom rozdał autografy. Gratulacje przyjął nie tylko Zbyszek, ale też nie ukrywający dumy jego rodzice. W kierunku młodego pisarza od wielu osób popłynęły życzenia. „Radę pisarską” i symboliczne pióro Zbyszek otrzymał od rabiańskiej poetki Izabeli Zajacówny, w imieniu wójta młodemu pisarzowi gratulował Robert Migiel – sekretarz gminy. Życzenia wielu sukcesów złożyła Anna Piaskowy – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej, podkreślając, że wydanie książki to szalenie ważne wydarzenie dla kultury. Słowa uznania wyrazili także obecni dyrektorzy szkół z terenu gminy Raba Wyżna oraz kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Ewa Miśkowiec.


O pracy nad innowacją oraz o perypetiach towarzyszących wydaniu książki Zbyszka Króla opowiedziała była, wieloletnia dyrektor szkoły Irena Bala. Podsumowania innowacji dokonała obecna dyrektor szkoły Stanisława Zając, dziękując gronu pedagogicznemu, szczególnie Elżbiecie Wagner oraz wszystkim zaangażowanym w działania innowacyjne i wydanie książki Zbyszka.Wydarzenie uatrakcyjniły występy uczniów – nawiązujący do tradycji regionalnych pokaz taneczo-muzyczny oraz nawiązujące do związku patrona szkoły z morzem wykonanie piosenki szantowej. Spotkanie dopełnił wątek konkursowy – quiz wiedzy o patronie Mariuszu Zaruskim opracowany w programie Kahoot.

Bohaterem książki Zbyszka jest 15-letni Amerykanin Carl Smith, a jej akcja dzieje się w Stanach Zjednoczonych, w nieodległej przyszłości. Po wybuchu epidemii zombie w Kanadzie, Carl wie, że musi działać i nie czekać bezczynnie na rozwój wypadków. Rzuca im wyzwanie i razem z najbliższymi rusza na wojnę z potworami. Bohater książki dużo widzi i dużo umie, a dzięki wsparciu i pomocy rodziny, jest w stanie wiele zrobić.

Książka pod tytułem „Ucieczka przed przeznaczeniem” ukazała się we wrześniu w nakładzie 150 egzemplarzy. Ma twardą okładkę, a wydana jest na dobrym papierze, ma 50 stron. W książce znalazły z się ilustracje Anny Mazur, a recenzji dokonała dr Barbara Zgama.

Źródło: GOK Raba Wyżna, oprac. r/
komentarze
Bolek i Lolek20.02.2020, 21:34
Włodek,to przez tego borsuka.Żle się kojarzył w tych czasach.
tolerancyjny20.02.2020, 14:55
jak to nie pisali ? Ponoć nawet ten komiks o borsuku był nominowany do nagrody Nike a może i Nobla kto wie taki talent .....
Atrakcyjny Włodzimierz20.02.2020, 11:47
Moja córka w wieku 4 lat narysowała komiks, liczył 8 stron. Narysowała go w 5 egzemplarzach a później powieliliśmy go jeszcze w 25 razy. Komiks opowiadał o Borsuku Janku, który ze swoją przyjaciółką Jeleniokotocyklopem Lili wyrusza na ratunek Pingwina Glena, który został pojmany przez bezwzględny gang nietoperzy Brajana i Marvina. Wszystko dobrze się kończy.
Pytanie: czemu żadna gazeta o tym nie napisała? o tego czasu minęło już 8 lat a tu dalej cisza!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl