23.02.2020, 12:35 | czytano: 1812

Podsumowanie ferii zimowych w bibliotece w Zakopanem (zdjęcia)

zdj. organizatora
ZAKOPANE. Podczas ferii zimowych w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego odbyły się zajęcia dla najmłodszych czytelników. Głośne czytanie fragmentów książki było stałym elementem każdego spotkania.
Cykl rozpoczęły warsztaty pn. „Karnawałowy czas balów i masek”, na podstawie książki „Cecylka Knedelek i kolorowe bale”, na którym dzieci wykonywały maski karnawałowe. Kolejne zajęcia związane były z pilotażowym projektem, w którym biblioteka bierze udział „Para Para buch! Książka w ruch!", mającym na celu promocję czytelnictwa książek popularno-naukowych wśród dzieci w wieku 3-10 lat. Podczas nich uczestnicy mogli wykonać samodzielnie eksperymenty z barwnikami. Zajęcia połączyły edukację z zabawą. Kolejnymi zajęciami, które odbyły się w Bibliotece Młodzieżowej były warsztaty literacko-plastyczne z wykorzystaniem techniki origami, na podstawie książki „Nosek supermysz na tropie. Dlaczego rakieta lata, statek pływa, samochód jeździ”. W trakcie zajęć dzieci po wysłuchaniu opowiadania o Nosku wykonały techniką origami papierowy rakiety.

Ferie zimowe w bibliotece zakończyły się spektaklem edukacyjno-artystycznym pt. „Zima u Kubusia” w wykonaniu Teatru dla dzieci KRAK-ART.
Biblioteka wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Młodych Czytelników, organizuje szereg zajęć, zarówno w trakcie roku szkolnego, jak i zimowych ferii oraz letnich wakacji. Najpopularniejsze wydarzenia to Czwartki Literackie dla Dzieci. Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny.

źródło: organizatorzy
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl