26.02.2020, 19:45 | czytano: 2738

Zmagania seniorów w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
VII Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju tradycyjnie rozpoczęła się defiladą 34 Uniwersytetów III Wieku i organizacji senioralnych z Polski, Ukrainy i Austrii.
Wszystkich obecnych powitali Beata Śliwińska – członek Komitetu Organizacyjnego Senioriady i Marek Szarawarski – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Senioriad i pomysłodawca imprezy.
Pochodnię „Świętego ognia” Senioriady przynieśli maratończycy oraz uczniowie rabczańskiego I LO im. E.Romera. Po zapaleniu znicza i wypowiedzeniu przez organizatorów sakramentalnej formuły nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. Pierwszym punktem był występ zespołu FLOW z lubelskiego UTW - skład 9-osobowy w energetycznym układzie tanecznym z pomponami. Po obejrzeniu kilkuminutowego artystycznego spektaklu zawodnicy udali się na miejsca sportowych rywalizacji. W zawodach, do ośmiu konkurencji, zgłoszonych zostało 489 kobiet i mężczyzn. Dopingowało ich co najmniej 300 kibiców.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył UTW z Gliwic przed Rzeszowem i Kętami. Gospodarze zajęli szóste miejsce, a UTW z Nowego Targu szesnaste. Zabrakło reprezentacji Zakopanego.

oprac. r/ zdj. Piotr Kuczaj
komentarze
aaaaaaaaaaaaaaa27.02.2020, 14:54
Czy były rozgrywane zawody w skokach i konkurencji half-pipe?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl