02.03.2020, 12:24 | czytano: 3852

Pełen nostalgii i refleksji wieczór z Tetmajerem w Spółdzielczym Domu Kultury (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Przedstawienie „Serce Matki” według opowiadania Kazimierza Przerwy Tetmajera: „Jakie jest serce Matki albo kiedy Anioł zapłakał” w wykonaniu grupy teatralnej „Śwarni” skłoniło widzów do refleksji nad życiem, miłością i śmiercią. Uświadomiło odbiorcom sztuki uniwersalną i ponadczasową istotę działania w życiu dobra i zła.
„Serce Matki” to spektakl o najważniejszej roli, jaką pełni kobieta. Roli Matki, która poświęciła całe swoje życie ukochanemu, jedynemu synowi. Opowiadanie o nieudanej próbie wychowania syna na dobrego człowieka. Syna, któremu Matka podporządkowała całe swoje życie. Sztuka o bezskutecznej próbie kształtowania osobowości dziecka. Spektakl o bezgranicznie kochającej kobiecie. Matce, gotowej na każde poświęcenie dla swego jedynego syna. Matce, której miłość do własnego dziecka spleciona jest z jej wielką osobistą tragedią oraz osobistą tragedią syna.
Spektakl „Śwarnych” to opowieść o synu, który wyrasta na egoistę i złego człowieka. Synu, który zawiódł wszelkie matczyne oczekiwania i nadzieje. O człowieku, który odrzucił wszystko co w życiu ważne. Odtrącił wiarę i matczyną miłość. Spektakl „Śwarnych” to rzecz o rozdartym sercu Matki i zamienionym w kamień sercu syna.

Pięknie o Tetmajerze opowiedziała profesor Anna Mlekodaj. Znakomicie w poszczególne role wcielili się: Mariola Budz w roli Matki, Kinga Dziedzic w roli Anioła- Narratora i Krzysztof Lichaj w roli syna Sobka. Przejmująca muzyka to dzieło Szymona Kudasika. O światło i dźwięk zadbał Józef Szałwia. Spektakl „Serce Matki” na podstawie opowiadania Kazimierza Przerwy Tetmajera: „Jakie jest serce Matki albo kiedy Anioł zapłakał” w wykonaniu grupy teatralnej „Śwarni” wyreżyserował Marcin Kudasik.

pyz/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Zika05.03.2020, 15:02
Marcin jest taki nostalgiczny. To prawda
Śwarny03.03.2020, 13:41
Zapraszamy na spektakl w wykonaniu "Śwarnych" do Jabłonki. Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce ul. 3 Maja sobota 7.03.2020r. godzina 19.30.
Kasia02.03.2020, 15:38
Lubię nostalgie Marcina
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl