03.04.2020, 16:00 | czytano: 2114

Aplikacja „Kwarantanna domowa” - film instruktażowy

zdj. KPP w Nowym Targu
Policja przypomina o wprowadzonych narzędziach do weryfikacji przestrzegania zasad kwarantanny domowej. Funkcjonariusze nogą odwiedzić osoby poddane kwarantanny w dowolnym momencie. Lepiej, nie tylko ze względu na kary finansowe - by te osoby były w domach.
Ustawa z 31 marca br. o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadziła obowiązek instalacji aplikacji "Kwarantanna domowa" przez osoby objęte kwarantanną domową.
Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym i służbami ratunkowymi oraz uzyskać ważne informacje na temat epidemii. Aplikacja „Kwarantanna domowa” dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.


Dzięki aplikacji „Kwarantanna domowa” zyskuje się szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Można też korzystać ze specjalnej infolinii - 22 165 57 44. Aplikacja nie tylko pomaga odciążyć służby, ale daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.


opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl