07.04.2020, 11:36 | czytano: 3928

Nowy ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w Nowym Targu

14 kwietnia ALLMEDICA otwiera Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Usługi są całkowicie bezpłatne, finansowane w ramach kontraktu z NFZ.
W ośrodku będą udzielane usługi:
- porada psychologiczna diagnostyczna
- porada psychologiczna
- sesja psychoterapii indywidualnej
- sesja psychoterapii rodzinnej
- sesja psychoterapii grupowej
- sesja wsparcia psychospołecznego
- wizyta, porada domowa lub środowiskowa

Usługi są przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 0-18 lat oraz dla ich rodziców. Do ośrodka mogą się zgłaszać dzieci i rodzice z wszelkimi problemami natury psychologicznej, zaburzeń koncentracji, problemów z nauką, agresji, obniżenia poczucia wartości, zaburzeń relacji rodzinnych, itd.

U dzieci zaburzenia psychiczne przebiegają inaczej niż u dorosłych, dlatego trudno je od razu wychwycić. Zwykła irytacja, napady płaczu, nadpobudliwość u dziecka często są kojarzone z etapem rozwojowym, chęcią sprawdzenia swoich możliwości. Natomiast u nastolatków przyjęcie postawy wycofania czy popadanie w konflikty z innymi jest kojarzone raczej z buntem wieku młodzieńczego niż z problemami o podłożu psychicznym. Jednak zbyt często powtarzające się zwroty w zachowaniu mogą maskować poważne oznaki choroby psychicznej. W wykryciu pierwszych objawów zaburzeń psychicznych dużą rolę odgrywają rodzice, którzy jako pierwsi obserwują nieprawidłowości w zachowaniu dzieci.

Ne zwlekaj, jeżeli obserwujesz niepokojące symptomy w zachowaniu swojego dziecka, zapraszamy na bezpłatne konsultacje do Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży!
Rejestracja pod numerem +48 18 265 74 88 lub w dowolnej placówce grupy Allmedica.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl