13.04.2020, 10:45 | czytano: 2581

Pamiętacie zwariowane zawody narciarskie na Kalatówkach?

zdj. Piotr Korczak
Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim "O Wielkanocne Jajo" organizowane w Lany Poniedziałek na Kalatówkach to jedno z najzabawniejszych wydarzeń na tym terenie. W tym roku - ze zrozumiałych względów - ich nie ma. Przypominamy na zdjęciach kilka poprzednich edycji - nie po to, żeby Państwu pokazać co tracimy, ale żeby Was chociaż trochę rozbawić wspomnieniami.
Impreza przebiega według jednego scenariusza - najpierw prezentacja zawodników, którzy paradują w eleganckich strojach jak z przedwojennych salonów mody, ewentualnie w kreacjach typowych dla pionierzy sportów zimowych z lat 20- i 30-tych XIX wieku. Wszystkich łączy jedno - drewniane narty, klasyczne wiązania i skórzane buty „turystyki” oraz bambusowe kije.
Potem rozgrywane są dwie konkurencje - jazda stylowa gdzie liczy się przede wszystkim elegancja i poprawność jazdy na drewnianych nartach telemarkiem oraz - slalom równoległy. Wszystko to w atmosferze śmiechu, okrzyków radości i gromkich braw.

Kto z Państwa nie był wcześniej na Kalatówkach w Poniedziałek Wielkanocny - powinien koniecznie to nadrobić w kolejnych latach. A na razie - zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii poniżej.

s/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl