14.04.2020, 17:26 | czytano: 3769

Święta w domowej izolacji. Tylko 2 mandaty i 15 pouczeń

Arch. Podhale24.pl
W Święta Wielkanocne policjanci pilnowali, czy mieszkańcy powiatu nowotarskiego przestrzegają ograniczeń w przemieszczaniu i gromadzeniu się.
- Mieszkańcy naszego powiatu zdali egzamin z odpowiedzialności i w zdecydowanej większości pozostali w domach, pomimo słonecznej i zachęcającej do wyjścia pogody - podkreśla asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - W świąteczny weekend policjanci za niestosowanie się do aktualnych obostrzeń, nałożyli 2 mandaty karne, sporządzono 1 wniosek o ukaranie do sądu oraz zastosowano 15 pouczeń. W jednym przypadku za załamanie zakazu przemieszczania się, informacja zostanie przesłana do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu.
Wszystkie osoby objęte kwarantanną, które zostały sprawdzone przez mundurowych przebywały we wskazanym miejscu.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
komentarze
mwm16.04.2020, 07:44
To czysta teoria do Nowego Targu na święta nazjeżdżało się ludzi nie wiadomo skąd do nieodpowiedzialnych rodzin, a w niedzielę wielkanocną to na podwórkach imprezy jak za dobrych czasów i to nie sami domownicy tylko kto chciał i skąd chciał się zjeżdżał.Totalna nieodpowiedzialność.
Zbych15.04.2020, 10:51
98210
Dziecko wie, że policja nie może być wszędzie i o każdej porze dnia czy nocy. Mogłeś zadzwonić na numer alarmowy jak cię to tak mierziło. Jeżeli społeczeństwo samo nie będzie chciało być odpowiedzialne to żadne nakazy czy zakazy nie pomogą. Na szczęście zdecydowana większość to rozumie
Karliczek15.04.2020, 00:36
???
Zapomniałeś dopisać, że dali też 15 pouczeń. Mają takie prawo. I Widać burmistrz jest w tej grupie osób. Oj boli cię ten on boli ale musisz to przełknąć ...
9821014.04.2020, 23:46
Wszystko super ładnie wyglada jedynie w statystykach. Na ścieżkach rowerowych (mniej znanych, lub takich co to policji juz sie nie chce przyjechać) tłumy ludzi. 5 osob wyprowadza psa (tato, mamusia, plus dzieci). Rowerzystów dużo. Samotnych spacerowiczow również dużo.
Policyjne statystyki nie sa wiarygodne.
obserwator14.04.2020, 21:51
~~ ??? Gratuluję doskonałego przykładu manipulacji cytatem!!! Wydrukować do ramki i na ścianę z podpisem manipulacja roku. A przepraszam debil ze mnie ty po prostu już nie doczytałeś bo musiałeś na szybko komuś dokopać :):):)
Nowotarżanin 7714.04.2020, 20:30
Wg mnie nie ma się czym chwalić panowie policjanci. Na osiedlu WP jakoś was nie widać, a szkoda. Jakiś stary cap już 2-krotnie w ubiegłym tygodniu minął mnie przed blokiem nr 22 jadąc rowerem po chodniku. W takiej sytuacji odległość 2 m to czysta teoria, a nie mam zamiaru schodzić z chodnika na drogę. Po drodze poruszać się powinien on, nie ja. Wiem kto to jest ale mam już złe doświadczenia ze zgłaszaniem czegokolwiek na waszą komendę :( Tym bardziej że to jedna z tutejszych "świętych krów" rodzaju męskiego, którego synalek w tym bloku mieszka i słynie z donosów na policję na swoich sąsiadów. I jakimś dziwnym zrządzeniem losu na jego wezwania zjawiacie się błyskawicznie. Ciekawe, nieprawdaż ?
???14.04.2020, 19:24
cyt. : "... W świąteczny weekend policjanci za niestosowanie się do aktualnych obostrzeń, nałożyli 2 mandaty karne....."

A w Szczawnicy policja burmistrza nie ukarała mandatem tylko go pouczyła za nie stosowanie się do aktualnych obostrzeń. Co na to pani aspirant z komendy w Nowym Targu której to podlega posterunek w Krościenku?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl