16.04.2020, 11:00 | czytano: 2765

Segregacja pacjentów konieczna, żeby ustrzec się ogniska koronawirusa

Arch. Podhale24.pl
Również zakopiański szpital organizuje kontenery, w których mają być segregowani pacjenci, jacy trafiają do lecznicy. To jeden z elementów przygotowań do szczytu pandemii.
- Szpital już wstępnie podpisał umowę najmu kontenera z zapleczem sanitarnym, który będzie zlokalizowany w miejsce obecnego namiotu - mówi Regina Tokarz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Zakopanem. - a to bardziej komfortowe warunki funkcjonowania zarówno dla pacjentów jak i naszych pracowników, którzy będą ten kontener obsługiwać, mam na myśli ratowników, pielęgniarki i lekarzy. Do kontenera będziemy mogli podłączyć ogrzewanie, bieżącą wodę i urządzenia sanitarne. Jest to istotne również ze względu na zmienne warunki pogodowe z jakimi mamy do czynienia w Zakopanem.
Dyrektor dodaje, że placówka robi wszystko, żeby w szpitalu nie powstało ognisko osób zarażonych koronawirusem. - To teraz najważniejsza sprawa, nasze działania zmierzają do tego, aby jak najskuteczniej izolować pacjentów, u których istnieje podejrzenie zakażenia. Tacy pacjenci nie będą przechodzili przez Szpitalny Oddział Ratunkowy, aby ich drogi nie krzyżowały się z innymi osobami wymagającymi pomocy szpitalnej - wyjaśnia.

pb/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Baca18.04.2020, 16:13
badają pacjentów a w większości to personel przynosi koronke do szpitali
sylwia16.04.2020, 12:59
pacjnetow?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl