16.04.2020, 12:17 | czytano: 4427

Gmina Nowy Targ rozpoczęła dystrybucję maseczek wśród mieszkańców

Fot. Szymon Pyzowski
Dziś maseczki rozdawane będą w Ludźmierzu, w piątek w Waksmundzie, w sobotę i niedzielę w kolejnych miejscowościach.
Maseczki otrzymają wszystkie osoby dorosłe ze szczególnym uwzględnieniem seniorów. Będą one wrzucane do skrzynek pocztowych.
Mieszkańców, którzy nie zaopatrzyli się jeszcze w skrzynki pocztowe prosimy o wystawienie przed drzwi domu koszyka lub innego pojemnika na maseczki, tak by wolontariusze mogli je w sposób bezpieczny dostarczyć.

Otrzymane maseczki to maseczki bawełniane wielokrotnego użytku. Są one zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia odnośnie m.in. materiału, gramatury oraz wymiarów. Na opakowaniu znajduje się instrukcja użycia.

Zaleca się, by przed pierwszym użyciem je wyprać w temperaturze co najmniej 60 stopni i wyprasować. Podobnie należy postępować po każdym użyciu maseczki.

- Nasi lokalni przedsiębiorcy z terenu gminy pracują pełną parą i cały czas szyją maseczki dla mieszkańców, zakładamy że do wszystkich mieszkańców maseczki dotrą do końca przyszłego tygodnia - podkreśla wójt Jan Smarduch. - Bardzo serdecznie dziękujemy im za wsparcie naszych działań i błyskawiczne przestawienie produkcji na szycie maseczek ochronnych.

UG Nowy Targ, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Mieszkaniec16.04.2020, 14:52
To w końcu dla każdego dorosłego czy jak pisano poprzednio dla każdego dorosłego pracującego?
do X16.04.2020, 14:41
Pożyjemy, zobaczymy.. Jako mieszkaniec gminy będę czuwał nad realizacją tego zadania. Dziś mamy 16.04. Podam datę kiedy maseczki dotarły i czy dotarły.
x16.04.2020, 12:36
W mieście chaos jak zawsze. Jednak da się inaczej!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl