03.05.2020, 17:53 | czytano: 3874

Kibice Podhala zainicjowali zbiórkę na rzecz szpitala

NOWY TARG. - Razem z chłopakami, głównie kibicami Podhala organizujemy licytację na rzecz pomocy dla nowotarskiego szpitala - informuje Bartosz Waksmundzki.
- Z kolegami z Fanatycznego Podhala, czyli grupą prowadzącą doping - wpadliśmy na pomysł, żeby pomóc w jakiś sposób nowotarskiemu szpitalowi oraz placówkom opieki na Podhalu w walce z pandemią. Niestety jest nas bardzo wąskie grono, więc sami nie bylibyśmy w stanie podołać takim kosztom. Dlatego padło hasło - żeby zrobić licytacje. W międzyczasie skontaktowała się ze mną koordynator lokalnych placówek medycznych na Podhalu pani Katarzyna Łojas, z którą podjęliśmy współpracę. Naszym celem głównie jest pomóc medykom ze szpitala w Nowym Targu, ale również domom opieki w Zaskalu, Maniowach czy Bukowinie Tatrzańskiej. Napisałem do kilku osób - głównie ze świata hokeja, a ich odezw był błyszczący! Nie trzeba było nikogo dwa razy prosić, fala przedmiotów przekazywanych na naszą licytację rośnie z godziny na godzinę. Sam jestem w szoku i nie spodziewałem się takiego odzewu. Niektóre osoby same się ze mną kontaktują, że chciałyby coś oddać na tak szczytny cel. Jest z nami KH Podhale z Tomkiem Dziurdzikiem na czele oraz sportowcy - głównie hokeiści oraz byli hokeiści z Nowego Targu, Krakowa, Sosnowca. Czekamy na odpowiedź z Sanoka, czy Gdańska. Do akcji przyłączyli się - triumfator tegorocznego turnieju 4 skoczni Dawid Kubacki oraz jego kolega z reprezentacji Maciej Kot, a także Gabryś Marcinów, Mistrz Polski w trialu. Są też z nami lokalne firmy, takie jak Gorący Potok, czy Teremy Szaflary Także Dariusz Świątek z Winter Classic obiecał pomoc, a działamy dopiero 3 dni - mówi Bartosz Waksmundzki.
Na portalu społecznościowym założona została grupa, która "pomóc ma placówkom pomocy społecznej, domom opieki oraz ludziom potrzebującym na Podhalu w obliczu kryzysu gospodarczo-finansowego, jaki dotknął naszą małą ojczyznę - Podhale". Według opisu, w tym miejscu "będzie można licytować przeróżne fanty, jakie udało się pozyskać na licytację, a cały dochód zostanie przekazany na pomóc wymienionym organizacjom, czy osobom potrzebującym. Mamy dla was wiele różnych rzeczy głównie związanych z hokejem ale nie tylko! Zapraszajcie znajomych im więcej tym lepiej!"

Adres grupy - tutaj.
Akcja prowadzona jest także na portalu zrzutka.pl

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
opiekunka DPS w Zaskalu04.05.2020, 10:24
Do podatnik,Jurek Owsiak też nas wspomógł dziękujemy.
Jadwiga04.05.2020, 06:50
Co za pandemia zbieractwa,na wszystko tylko zbiórki i dajcie ludzie ,a za pracę nędzna zapłata.To jest patologia.
podatnik03.05.2020, 21:22
A gdzie Owsiak ? A gdzie podatki i haracz na ZUS ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl