19.05.2020, 11:02 | czytano: 3669

Balony nad Gorcami, czyi letni sezon turystyczny w Małopolsce otwarty

Przy Schronisku „Koliba” na Łapsowej Polanie w Gorcach Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z Województwem Małopolskim zainaugurowała letni sezon turystyczny. Otwarcie sezonu, z uwagi na pandemię, było wirtualne i odbyło się w niewielkim gronie.
Wydarzenie poprowadziła Hanka Wójciak z Zakopanego, wokalistka i dziennikarka Radia Kraków. W ramach inauguracji wystartował także projekt „W małopolskich górach bezpieczniej!”, o którym opowiedział Edward Lichota, zastępcą Naczelnika TOPR.


Tuż przed finałem wydarzenia odbył się start balonów na ogrzane powietrze z Łapsowej Polany niedaleko schroniska „Koliba”. Został także rozstrzygnięty Konkurs Małopolska STARTUJE!, w którym nagrodą był rejs balonem nad Małopolską.Całość wydarzenia zwieńczył koncert zespołu Dikanda.


Gościem wydarzenia był Andrzej Gut Mostowy, wiceminister ds. turystyki w Ministerstwie Rozwoju, który wraz z gospodarzami inauguracji: Tomaszem Urynowiczem – wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego oraz Grzegorzem Biedroniem – prezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej, podczas briefingu prasowego, zachwalali uroki naszego regionu, zachęcając do wypoczynku i spędzania wolnego czasu właśnie w Małopolsce.

Materiały prasowe MOT, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
pogoprowiec21.05.2020, 22:25
a Gorcach nie operuje czasami GOPR ?
Za naczelnika Zaróda taki numer by nie przeszedł.
Pinokio21.05.2020, 21:19
Gdzie obiecana stacja narciarska burmistrza Watychy z plakatu siedzącego na krzesełku dla nas i dla naszych dzieci? Cisza?
Kary20.05.2020, 10:41
Jedynym produktem turystycznym Nowego Targu jest targ. Realny a nie wirtualny
Kiwan19.05.2020, 17:18
SK są jesteś wirtualnym tworem. Wydarzenie godne uwagi i zauważane odbyło się w Nowym Targu. Ale nie ma jak hejtowanie. Co nie Panie SK?
Sk19.05.2020, 12:39
W Nowym Targu promocja i turystyka mają wyłącznie wirtualny charakter
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl