22.05.2020, 14:54 | czytano: 3519

LIST: "Ludzie zapominają, że nie są sami"

zdj. Czytelnika
"Nowy Targ chce być miastem przyjaznym turystom, chce zachęcać ciekawymi ścieżkami rowerowymi, których sieć prężnie się rozrasta. Przybywa nowych punktów obsługi rowerzystów tzw MOR, a także wypożyczalni rowerów. Jednak niektórzy mieszkańcy totalnie nie liczą się z przepisami ruchu drogowego" - zauważa nasza Czytelniczka.
Przesłała nam zdjęcie zaparkowanego samochodu - centralnie na trasie rowerowej.
"Poza tym wielu pieszych zapomina o tym, że nie są sami na ścieżce rowerowej i idą po całej szerokości nie ustępując miejsca rowerzystom. Regułą jest też puszczanie psów luzem, które w każdej chwili mogą znaleźć się pod kołami. A ponadto nie każda ścieżka jest rowerowo-pieszą, niektóre z nim zgodnie z oznaczeniami są tylko dla rowerzystów. Myślę, że warto o tym przypomnieć. Pisze to nie tylko z powodu frustracji zachowaniem niektórych ludzi, ale też z troski o wspólne bezpieczeństwo. Ja, jadąc rowerem mam na sobie kask, a ludzie o których piszę, chyba nie mają wyobraźni co może się stać po zderzeniu z rowerzystą" - wylicza Autorka listu.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
nowotarzanka23.05.2020, 19:07
Jesli dojdzie do tragedii to jest ewidentna wina Policji
Koko23.05.2020, 16:23
wszystko wszystkim a gdzie Szanowna Policja po co duzo pisac
kierowca, rowerzysta, pieszy23.05.2020, 14:32
Trzeba w końcu zrobić porządek z ruchem na ścieżkach. Określić dokładne przepisy, a jeśli są takie, to je upublicznić, zamieścić na tablicach w kilku newralgicznych punktach, bo dojdzie kiedyś do nieszczęścia. Polemizowałbym, że na ścieżce pieszo - rowerowej piesi mają pierwszeństwo. Na chodniku, jeśli ma 1,5 m wolno jechać, ale pieszy ma priorytet, ale na drodze pieszo -rowerowej...?
Nowotarzanka23.05.2020, 13:36
Do Asa obowiązki po Straży Miejskiej przejęła Policja dostali nawet pieniądze od Burmistrza więc tu ma pole do popisu Policja po prostu do roboty
asa23.05.2020, 11:25
Likwidacja Straży Miejskiej i nieudolność w zarządzaniu miastem a nawet nieporadność. Podziękujmy Grzegorzowi Watycha za te korki, smog i syf
Biker22.05.2020, 20:08
Rowerowy patrol policji powinien zająć się przede wszystkim parami, trójkami blokującymi całą szerokość ścieżki. Mogę użyć dzwonka ale ile razy można to robić? Chcesz blokować całą szerokość ścieżki to ty kup lusterko za 20 zł i uważaj na to co dzieje się za tobą. Drugą niebezpieczną sytuację stwarzają ci jeżdżący środkiem, bo muszą jechać rownolegle obok kolegi, czy przyjaciółki. Czy zdajecie sobie sprawę, że w razie zaczepienia o linkę, potrącenia kierownicy, itp. kogoś jadącego z przeciwka to wy zapłacicie za np. zabieg prostowania przegrody nosowej, za implanty zębów, za rower, a mogą to być zawrotne kwoty. Czy trudno zrozumieć że na ścieżce bezpiecznie mogą poruszać się rownolegle DWA rowery, a nie trzy? Żeby ci co tak cwaniakują mieli chociaż OC wykupione, ale założę się że nie mają. A później policja, sąd i płacz że trzeba płacić 20 tys. Trzeba jeździć z uwagą i wyobraźnią. Ścieżka jest wspólna, każdy ma prawo korzystać, a zawłaszczanie jej, cwaniaczenie jest zwykłym buractwem.
tez rowerzystka i tez piesza22.05.2020, 18:26
Na takiej pieszo-rowerowej to akurat piesi maja pierwszenstwo. Wiec bynajmniej nikt nie ma obowiazku puszczac jasnie pani rowerzystki, to pani ma pieszym ustepowac. Prosze sie ciedzyc, ze wiekszosc ludzi jest uprzejma i robi rowerom miejsce, a nie narzekac bez sensu. Jak tez ktos napisal nizej, rower mozna wyposazyc w dzwonek. A jak sie nie ma, to nie spadnie korona z glowy powiedziec "przepraszam", czy choc chrzaknac, zeby nas piesi zauwazyli.
Swój chłop22.05.2020, 17:32
Od siebie dodam , że na rondzie przy kowancu wzdłuż pasow dla pieszych biegnie pas ścieżki rowerowej o której kierowcy albo nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć! Kiedyś dojdzie tam do tragedii , ponieważ to jednoślady mają tam pierwszeństwo.
karat22.05.2020, 15:37
@List.Po ,,kamieńcu,, nad Dunajcem i nie tylko na składaku między owcami po bobkach się jeżdziło bez kasku,naturalnie.Przeżyłem i mile wspomina.No ale teraz się w pupach ,,poobierało,, .Zainwestuj w dzwonek rowerowy(instrukcja w pudełku).
Koko22.05.2020, 15:19
A gdzie Policja nie widzi////
furman22.05.2020, 15:16
Bardzo cenne i trafne uwagi!Też takie zachowania obserwuję!!Ludzie-włączyć myślenie i wyobraźnie!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl