12.06.2020, 16:16 | czytano: 3694

Piraci drogowi na zakopiance

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Minionej nocy trzech kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym. Wszyscy oni zostali zatrzymani na zakopiance w granicach Miasta.
Policjanci prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie.
"Dwóch kierujących, którzy stracili uprawnienia to młodzi kierowcy. 20-latek kierujący volkswagenem posiada prawo jazdy od półtora roku, a 22-latek kierujący bmw od trzech lat. Zgodnie z taryfikatorem za przekroczenie prędkości o ponad 51 km/h grozi mandat karny w wysokości od 400zł do 500 zł i 10 punktów karnych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymują za pokwitowaniem kierującemu prawo jazdy. Następnie starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Należy pamiętać, że zatrzymanie osoby, która ma cofnięte uprawnienia na 3 miesiące, skutkuje przedłużeniem kary do 6 miesięcy. Jeżeli kierujący ponownie zostanie zatrzymany ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy"- przypominają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
ech mondrala13.06.2020, 21:12
Do Matka. Ło matko wskaż mi drogę w Polsce bez podwójnej ciągłej i jak wyprzedzić w takiej sytuacji ciągnik. Jechać 20 km za nim lub jak wcześniej sie zepsuje i ktoś zepchnie go do rowu. Jak ominąć auto, które zatrzymało się przy podwójnej ciągłej na poboczu?
fred13.06.2020, 06:01
Może by sie tak ustawić w Lipnicy,tu lepiej jedzą niz Kubica. Ale Policii nie ma jedzą tam gdzie nie ma ruchu.np. Rajstak zwiedzanie.
proszę o pomoc policje , czy ktoś wreszcie wysłuch12.06.2020, 18:28
Brawo policjanci . błagam was - ulica Kościeliska od przejścia w kierunku Skibówek wyścigi prawie codziennie i w dzień i w nocy . Nie trzeba daleko szukać, tylko stanąć ze dwa razy w ciągu dnia w okolicy skrzyżowania z ulicą Stolarczyka i plan wykonany , a może jeszcze uratowane jakieś życie ludzkie .
Matka12.06.2020, 16:34
Widać ewidentne rozluźnienie wśród kierowców. Strach jeździć. Wchodzą w zakręt z ogromną prędkością, wyprzedzają na podwójnej ciągłej, jadą na trzeciego. Pal licho jak sobie coś zrobią ale innym kierującym. Uważam że jest za mało kontroli- po tych na na podwójnym gazie jeżdżą też widać że czują się bezkarni. Masakra. Ja wiem że to już dorośli w sumie ludzie ale może niech rodzice rozmawiają z nimi więcej?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl