10.07.2020, 16:20 | czytano: 1122

CykloFonia 2020

NOWY TARG/ZAKOPANE. CykloFonia to rajd rowerowo-muzyczny, który odbędzie się 11-12 lipca 2020. Wizyta rowerzystów w Nowym Targu oczekiwana jest w niedzielę 12 lipca między 14:00 a 14:30 na Rynku. Organizatorem rajdu jest Stowarzyszenie im. M. Karłowicza w Zakopanem.
CykloFonia to unikalne i nowatorskie zderzenie sportu i turystyki muzycznej. Jej celem jest promocja aktywności fizycznej i zestawienie jej z muzyką klasyczną, poprzez udział w planowanym performansie rowerowo-muzycznym. W ramach zadania promowane będą turystyczne walory regionu Małopolski, szczególnie trasa rowerowa Velo Dunajec, którą ma przebiegać dwudniowy rajd rowerowy na trasie Tarnów – Nowy Sącz – Łącko – Nowy Targ – Zakopane.
W tej edycji rajdu bierze udział 40 osób - dorosłych i dzieci, którzy pokonują trasę z Tarnowa do Zakopanego. W miejscowościach etapowych wykonywana jest „Bryza - ulotna akcja na 111 rowerzystów” Mauricio Kagela.

Pierwsza edycja CykloFonii odbyła się w ubiegłym roku. Uczestniczyła w niej grupa rowerzystów składająca się głównie z muzyków klasycznych.

opr. s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl