14.07.2020, 15:20 | czytano: 2341

Hokejowe Nadzieje Olimpijskie. Młodzi sportowcy na zgrupowaniu w Krynicy i Starej Lubovni

Hokejowe Nadzieje Olimpijskie to projekt sportowo-edukacyjny, którego założeniem jest "zarządzanie sportowymi talentami". W dniach 6-12 lipca br. hokeiści trenowali w Krynicy-Zdroju oraz Starej Lubovni.
W zgrupowaniu wzięło udział 48 zawodników zaproszonych przez kluby z Krynicy, Nowego Targu, Katowic/Janowa, Katowic, Bytomia i Sanoku oraz Łodzi.
- Po szkołę hokejową przyjechali między innymi, zawodnicy jako sportowy wzór do naśladowania, a zarazem reprezentanci Polski - Grzegorz Pasiut, Patryk Krężołek, Paweł Zygmunt. Kadrowicze trenowali, aby wraz z młodzieżą wspólnie wylać pot. Wysiłek i wzór, który może ich zbliżyć do powołań na kadrę. Treningi odbywały się na hali lodowej w Krynicy- Zdrój oraz na Słowacji Stara Lubowla - komentuje Tomasz Węglarczyk z nowotarskiego klubu.

Jakie to przeżycie i ile kosztuje pracy, aby dostać się na Olimpiadę - opowiadali Olimpijczycy, Gabriel Samolej i 40-krotny mistrz Polski w Łyżwiarstwie Szybkim Paweł Zygmunt – aktywny w Polskim Komitecie Olimpijskim.

Analizę wideo i korektę pracy bramkarzy przeprowadził trener Martin Klempa, na lodzie trener napastników i obrońców on ice Jergus Cani, a trenerem przygotowania motorycznego of ice był Grzegorz Brejta.Organizatorką programu jest Katarzyna Zygmunt, sędzia hokeja na lodzie i psycholog sportu. Jej zespół skupiają się na wyszkoleniu zawodników zasługujących na powołanie do Polskiej Kadry Hokeja na Lodzie, do Igrzyskach Olimpijskich.

Główny cel to zarządzanie sportowymi talentami, które jest potrzebne przez cały proces szkolenia. Profesjonalne podejście do pracy, czy to w aspekcie amatorskim, czy zawodowym jest tak samo potrzebne i przekłada się na wzorce oraz na wyniki uzyskiwane w krótkim i długim okresie przygotowania zawodnika.

mat. prasowy, opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl