21.08.2020, 11:49 | czytano: 2305

#NajważniejszeWrócić - akcja informacyjna MOT i TOPR

kadr z filmu/YT
W rocznicę jednej z największych tragedii w polskich górach, Małopolska Organizacja Turystyczna rozpoczyna akcję edukacyjno-informacyjną dotyczącą bezpieczeństwa w Tatrach.
Był czwartek, 22 sierpnia 2019 r., wczesne popołudnie, na tatrzańskich szlakach tłumy. W kolejce, aby wejść na Giewont stało kilkaset osób... Nad Tatrami przechodziła gwałtowna burza, w kopułę Giewontu uderzyły liczne pioruny..., ratownicy TOPR niezwłocznie rozpoczęli akcję ratunkową. Rok po tamtych tragicznych wydarzeniach, w których 4 osoby zginęły, a ponad 150 zostało rannych, Małopolska Organizacja Turystyczna prezentuje pierwszy odcinek serii filmów edukacyjnych o tematyce bezpieczeństwa w górach: #NajważniejszeWrócić. O tym, na co zwracać uwagę przed wyjściem w góry mówi zastępca naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - Edward Lichota.


Kolejne odcinki, premierowo prezentowane będą w następne piątki o godz. 12.00.

Wszystkie filmy z serii #NajważniejszeWrócić dostępne będą na facebookowym profilu Małopolskiej Organizacji Turystycznej: facebook.com/mot.krakow i na kanale MOT w serwisie YouTube: http://bit.ly/YouTubeMOT

Akcja edukacyjna #NajważniejszeWrócić jest współfinasowana ze środków Ministerstwa Rozwoju w ramach projektu „W małopolskich górach bezpieczniej!". Partnerami akcji są Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Województwo Małopolskie.

opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl