09.09.2020, 09:24 | czytano: 2389

Modlitewne spotkanie w obronie krzyża

ZAKOPANE. "W tym roku 14 września chcemy złączyć się modlitwą suplikacyjną i przepraszać Boga za znieważenie Krzyża na Giewoncie obcymi nam flagami. Chcemy bronić krzyża do czego zachęcał nas św. Jan Paweł II" - informuje parafia pw. Świętego Krzyża.
"Modlitewne spotkania odbędą się we wszystkich kościołach Zakopanego i Kościeliska równocześnie o godz. 15.00 łącząc się z pielgrzymami, którzy w tym czasie będą na Giewoncie. Tak jak w 1901 roku gdy postawiono krzyż na Giewoncie na dany znak dzwony zabiły, a lud modlił się i śpiewał. W tym roku chcemy opleść modlitwą różańcową Tatry wraz z Krzyżem na Giewoncie" - informuje parafia.
W zakopiańskim kościele pw. Świętego Krzyża, o godz. 15.00 wystawiony zostanie Najświętszy Sakrament i odmówiona zostanie koronkę do Bożego Miłosierdzia. Do godz. 16.00 adoracja indywidualna, a o godz. 16.00 adorację przebłagalną poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. Zakończenie uroczystości - mszą św. o godz. 17.00.

Tego dnia zorganizowana zostanie także pielgrzymka na Giewont. Rozpoczęcie mszą św. o godz.9.00 w kościele Św. Krzyża.

s/
zobacz także
komentarze
Chrześcijanin11.09.2020, 09:07
@do komentujących: katolik ? Nie chrześcijanin ? Wam się już całkowicie pomieszały pojęcia. Odłam rydzykowego i polskiego katolicyzmu to skaza na wierze chrześcijańskiej. Jest was coraz mniej dlatego, że przestaliście być chrześcijanami. Już bliżej wam do sekty niż do wiary. Kościoły puste, księża zakłamani. Biskupi nabijają kieszeń. Przyśniła wam się święta inkwizycja ale to was niedługo ?spalą? za heretyzm.
jadzia10.09.2020, 19:50
@wodnik
My o niebie, Ty o chlebie ;)
Tak najprościej (nie dosłownie) skomentować Twój tekst.
Albo naprawdę nie wiesz o co chodzi, albo udajesz głupiego :)
wodnik10.09.2020, 16:34
jak flaga ma dwa kolory to jest ok, a jak więcej to obraża ? od ilu kolorów zaczyna się obrażanie ? Tak się domyślam że zółty z białym jest OK, zółty z niebieskim, biały z czerwonym też ok. Im więcej kolorów tym cięższe znieważenie ? Co za bzdurne pomysły żeby jakakolwiek flaga mogła znieważyć krzyż i Boga.
Tak mi sie przypomniało co wyczytałem kiedyś w Ewangelii: (Mt 15) "...to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. To właśnie czyni człowieka nieczystym. To zaś, że się je nie umytymi rękami, nie czyni człowieka nieczystym." I parę innych miejsc też by sie znalazło.
Na przykład takie o belce w oku... Ciekawe czy ci tak głośno krzyczą o znieważaniu krzyża nie mają na koncie zlych myśli, fałszywych świadectw, przekleństw ?
No i taki ciekawy fragment "Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników."
No to sobie myślę że skoro co organizatorzy modlitw tacy święci, to nie do nich Jezus przyszedł, ale do tych przeciw którym te modlitwy kierują.
Do komentujących10.09.2020, 10:11
Wszyscy tu, krytykujący tą inicjatywę, zabierają głos w sprawie, w której jak widać nie mają nic do powiedzenia, a do tego, nie są to na pewno katolicy. Prawdziwy katolik rozumie doskonale powagę całej sytuacji.

Czy wiesz, po co chodzisz do kościoła??
Prawdziwy katolik zaczyna ocenę od siebie !!!
Czy Ty jesteś taki uczciwy, sprawiedliwy, bezkonfliktowy, wyrozumiały, pomocny, dobroczynny, .........?
Czy naprawdę nie masz sobie nic do zarzucenia?!
Czy sądzisz, że Twój sąsiad, Twój brat, Twoja Matka ma o Tobie takie dobre zdanie ?

NIE OSĄDZAJ INNYCH, A NIE BĘDZIESZ OSĄDZANY

Może jeszcze nie przeszkadza Wam to, że w Szczecinie chcą postawić pomnik SZATANOWI ?!?! - projekt obywatelski złożony !!!
Czy wiecie, że w USA taki pomnik już stoi ?!?!
Czy wiecie, ze w USA kilka lat temu założono kościół szatana?!?!
Czy aż tak ślepo jesteście "TOLERANCYJNI"
Czy wiecie co oznaczało kiedyś słowo - tolerancja - a co oznacza dziś ?!
Czy wiecie co oznaczało kiedyś słowo - tęcza - a co dziś ?!?!

Czy nie rozumiecie, że podmieniają nam znaczenie słów?!?!

Teraz nawet chcą Polskę obarczyć winą za II WOJNĘ ŚWIATOWĄ !!!
I tu też jesteście TOLERANCYJNI ?!
O tęczy10.09.2020, 09:26
Tęcza ,pozwolenie na grzech. A nie mam nic przeciwko osobom odmiennym seksualnie, bo równie dobrze ja mogłabym się chora urodzić i leczenie hormonalne mogłoby mi nie pomóc. Co nie oznacza, że takie związki nie są grzechem. Są. Myślenie, że tęcza przykryje grzech. Chcą na siłę wmówić sobie i wszystkim tą tęczą, że to dobre jak powiedzenie słowa dzień dobry. Nie, nie da się zamalować tęczą prawdy.
Jasiek W.T.09.09.2020, 17:34
Jeżeli tęczowa flaga tak bardzo obraża wiernych parafii, to ciekawe jak bardzo mocno będą się modlić za grzechy księży, którzy gwałcili dzieci. Czekam na modlitwę w tej intencji, chętnie się przyłączę.
Paweł09.09.2020, 13:14
Pomódlecie się jeszcze w obronie Matki Boskiej Królowej Polski, której wizerunek wieszają po plandekach furgonetek głoszących hasła przeciw LGBT . Nie opbraża to Waszych uczuc religijnych? Pomodlcie się w obvronie JKrólowej Polski Plandekowej. Jej miejsce jest tam?? Pokazowki, a nie modlitwy. Gęba pełna obłudnej wiary. Bóg ne potrzebuje waszej obrony, módlcie się o siebie, bo nienawiść w Was do drugiego człowieka aż pęcznieje.
Martunia09.09.2020, 11:52
Tak koniecznie, trzeba przeprosić za powieszenie baneru wyborczego kandydata Andrzeja Dudy na Giewoncie przede wszystkim ludzi dla których krzyż jest symbolem narodowego zjednoczenia i wiary w Polskę.
Bóg wybaczył ludziom,że Go zamordowali na tym krzyżu...
Pi09.09.2020, 09:54
Jak Dude powiesili w kampanij wyborczej na krzyżu na Giewoncie to oburzenia nie było a w niczym nie lepszy od tęczowych .
AAAAAAAAAA09.09.2020, 09:50
Chodzi o flagę z jednym z kandydatów na prezydenta?
Strachu09.09.2020, 09:47
Krzyż nie jesz zagrożony wiec o co chodzi ? Były tam różne flagi i narodowa i tęczowa i krzyż jak stał tak stoi i nic mu nie zagraża więc niech sobie ci tzw obrońcy zrobią rachunek sumienia czy aby mogą odwoływać się do Boga
Zobacz pełną wersję podhale24.pl