20.09.2020, 12:08 | czytano: 2448

Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św. Jana Pawła II w Krościenku

zdj. Weronika Błażusiak
Zakończył się XXIII Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św. Jana Pawła II. Uczestnicy spotkali się na cztery dni w Krościenku nad Dunajcem.
Zlot początkowo miał odbyć się w maju, jednak pandemia covid 19 pokrzyżowała plany organizatorom.

W trakcie jego trwania uczestnicy poznawali piękno Pienin. Odbyli wycieczkę na Lubań oraz Sokolicę. Pojechali do Jaworek, gdzie przeszli Wąwozem Homole. Mieli okazję uczestniczyć w spływne kajakowym Przełomem Dunajca.
Tegoroczny Zlot był wyjątkowy, przypadał bowiem w 100. rocznicę urodzin Papieża Polaka. Główne uroczystości miały miejsce w czwartek. Rozpoczęły się mszą świętą w krościeńskim kościele. W Amfiteatrze Pod Wierzbą zaprezentowano program artystyczny. Wystąpili: Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej z Limanowej, zespół góralski „Śpasy „ z kapelą jaśka Kubika, Aleksander Martinez, Chór Flisaków Pienińskich oraz Fabian Kurnyta. . Imprezę zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.

Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św. Jana Pawla II odbywa się nieprzerwanie od 2000 roku. Ma on na celu „propagowanie idei Jana Pawła II – miłości, przyjaźni, umiłowania czynnego wypoczynku, obcowania z przyrodą oraz integracji środowisk”.

Partnerem głównym wydarzenia było Województwo Małopolskie.

wb/ zdj. Weronika Błażusiak
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl