27.09.2020, 11:42 | czytano: 2276

Deszczowy Rajd Doliną Dunajca (zdjęcia)

zdj. Joanna Dziubińska
W Krościenku rozegrano III edycję Rajdu Doliną Dunajca. Ze względu na sytuację epidemiczną nie było startu wspólnego. Kolarze wyruszali na trasę w 10 osobowych grupkach w kilkuminutowych odstępach czasu. Start i meta znajdowały się przy krościeńskim Amfiteatrze pod Wierzbą.
Pomimo mocno padającego deszczu na starcie stanęło ok. 150 miłośników dwóch kółek. W tym roku zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy – FUN 65 km oraz PRO 105 km. Obie wiodły Doliną Dunajca – szczególnie malowniczą zwłaszcza o tej porze roku.
Zawodnicy dystansu FUN robili pętlę wokół Jeziora Czorsztyńskiego i wracali z powrotem do Krościenka. Przewyższenie na tym dystansie wynosiło 940 metrów.

Kolarze, którzy wybrali dłuższą, 105 kilometrową trasę, w Dębnie skręcali na Przełęcz Knurowską. Zawodnicy przejeżdżali przez Kamienicę oraz Łącko, by stamtąd drogą wojewódzką wrócić do Krościenka. Przewyższenie na tym dystansie wynosiło 1550 metrów. Dodatkowo dla żądnych wyzwań - organizatorzy przygotowali kilka odcinków Challenge. Dla najszybszych kolarzy biorących udział w chellengach przewidziane były atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Tym razem nie zostały przeprowadzone zawody rowerowe dla dzieci.

Organizatorem Rajdu Doliną Dunajca jest firma Tatra Cycling Events prowadzona przez Cezarego Szafrańca, natomiast współorganizatorem Gmina Krościenko nad Dunajcem. Patronat honorowy sprawowali: Poseł na Sejm RP Anna Paluch, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Wójt Gminy Krościenko n.D Jan Dyda.

wb/ zdj. Joanna Dziubińska
zobacz także
komentarze
Gal Anonim28.09.2020, 08:09
Robert Cyrwus zdobył tytuł mistrza Polski siłaczy i nic nie wspominacie o tym, ale rozpisujecie się o jakichś dziesiątych ligach wiejsko-buraczanych i zawodach niedzielnych kolarzy.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl