03.10.2020, 12:48 | czytano: 1865

Media Expert wyposaży w sprzęt multimedialny górskie karetki

Nowoczesne tablety SAMSUNG Galaxy Tab S6 znajdą się na wyposażeniu zespołów ratunkowych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Sprzęt trafi do wszystkich jednostek. Umowę o przekazaniu sprzętu i współpracy Media Expert z GOPR podpisano w schronisku PTTK Trzy Korony, w Pieninach.
Umowa zakłada wyposażenie wszystkich siedmiu Grup Regionalnych w nowoczesnego tablety marki Samsung. Ratownicy górscy wykorzystają go przede wszystkim we wszystkich aspektach logistyki, organizacji akcji i poszukiwań poszkodowanych. - Sprzęt ułatwi nam precyzyjne ustalanie miejsc, ale i skracanie czasu dotarcia, a następnie ewakuacji osób, którym udzielamy pomocy. W terenie górskim, zwłaszcza na obszarach leśnych, wybór najlepszej ścieżki lub drogi nie zawsze jest oczywisty. Dzięki tabletom i odpowiednim aplikacjom będzie to zdecydowanie łatwiejsze – powiedział Jerzy Siodłak, Naczelnik GOPR.
Sprzęt ponadto będzie wykorzystany w komunikacji pomiędzy sztabami dowodzącym daną akcją, a ratownikami pracującymi w terenie. Błyskawiczny dostęp do informacji o poszukiwanych osobach, ich zdjęcia, koordynaty przeszukiwanych sektorów, informacje pogodowe – wszystko to najczęściej decyduje o czasie i powodzeniu akcji ratowniczej. Tablety pozwolą również na stały dostęp do odpowiednich procedur medycznych, czy technicznych, a także archiwizację informacji o podjętych działaniach, jak chociażby cyfrowe wypełnianie kart wypadków.

Wartość przekazanego sprzętu wynosi ponad 80 tys. złotych.

Tylko w 2020 roku, od stycznia do końca sierpnia, Górskie Ochotnicze Pogotowie ratunkowe zarejestrowało ponad 1340 wypraw i akcji ratunkowych w górach, niosąc pomoc ponad 1400 poszkodowanym.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl