06.10.2020, 15:36 | czytano: 3859

Rocznica ocalenia kościółka św. Krzyża i poświęcenie nowego samochodu (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
W niedzielę w kościółku św. Krzyża w Chabówce odbyła się uroczysta msza święta z okazji 26. rocznicy uratowania świątyni od całkowitego spalenia w pożarze, który wybuchł 2 października 1994 roku, po tym, jak ogień podłożył nieznany do dziś podpalacz.
W tym roku uroczystość była skromna z powodu pandemii koronawirusa i czerwonej strefy w powiecie nowotarskim. Rozpoczęła ją msza św. w intencji strażaków i ich rodzin celebrowana przez ks. Michała Rymara, proboszcza Parafii NMP Matki Kościoła w Rdzawce. Uczestniczyli w niej m.in.: poczet sztandarowy OSP Rdzawka, burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, dowódca JRG w Rabce-Zdroju Jacek Fic, prezes miejsko-gminnego zarządu OSP Jacek Klinowski prezes OSP Rdawka Dariusz Paprocki.
Po mszy ks. Michał Rymar dokonał poświęcenia nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Rdzawce. To samochód terenowy, rozpoznawczo-ratowniczy SLRR Ford Ranger XLT/Gołębiewski o napędzie 4x4. Auto udało się kupić dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie ponad 70 tys. złotych. OSP Rdzawka, jako pierwsza w gminie z jednostek OSP będzie dysponowała samochodem terenowym rozpoznawczo-ratowniczym.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/ zdj. Piotr Kuczaj
komentarze
strażak06.10.2020, 18:54
Gratulację, mam nadzieję że w przyszłym roku będziemy mogli się spotkać tak jak każdego roku
Zobacz pełną wersję podhale24.pl