09.10.2020, 14:11 | czytano: 1438

„Bez bólu po sprawność”. Fundacja im. Adama Worwy z nowym sprzętem do terapii funkcjonalnej

zdj. nadesłane
Jak uzasadniają rehabilitanci Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu zakup sprzętu do tzw. master terapii pozwoli realizować nową usługę rehabilitacyjną, w której pacjent wykonuje precyzyjne ruchy oparte na zasadach fizjologicznych według naturalnych osi ruchu.
Korzystać mogą z niej osoby cierpiące na takie schorzenia jak: schorzenia kręgosłupa dorosłych i dzieci, choroby zwyrodnieniowych stawów kolanowych, biodrowych łokciowych, barkowych, stanów po operacjach kręgosłupa , stawów obwodowych, stanów po urazach kończyn- również unieruchomionych opatrunkami gipsowymi a także osoby na wózku inwalidzkim oraz osoby niepełnosprawne ruchowo.

Sprzęt, o którym mowa powyżej został zakupiony dzięki dofinansowaniu, jakie Fundacja pozyskała na realizację projektu „Bez bólu po sprawność”. W ramach podpisanej z Fundacją Miejsc i ludzi Aktywnych w Krakowie umową Fundacja im. Adama Worwy otrzymała dofinansowanie w wysokości blisko 9,3 tys. zł środków w ramach, których zakupiono konstrukcję sufitową oraz zestaw Redcord Rehab do wspomnianej terapii oraz tablice anatomiczne.

Z terapii master skorzystać można w siedzibie Fundacji.

am/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl