16.10.2020, 10:31 | czytano: 3487

Sobotni Turbacz Downhill i akcja Czyste Gorce

NOWY TARG. - W imieniu Burmistrza Grzegorza Watychy oraz Fundacji Rozwoju Sportu i Promocji Obronności "Murawa", organizatora zawodów Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim Turbacz DH zapraszamy jutro na zawody oraz dekorację zawodników uczestniczących w wydarzeniu - przypomina Arkadiusz Szymczyk.
- Dekoracja zawodników będzie poprzedzona krótkim podsumowanie akcji Czyste Gorce, która w okrojonej formie przy udziale przedstawicieli Miasta Nowy Targ, Gminy Nowy Targ oraz Organizatora Biegu, odbędzie się w trakcie zawodów biegowych. Akcja stanowi zaczątek wydarzenia Festiwal Czyste Gorce, który ze względów stanu zagrożenia epidemicznego, został w pełnym zakresie przeniesiony na wrzesień 2021r - dodaje kierownik Referatu ds. Sportu i Turystyki nowotarskiego UM. Ta cześć spotkania odbędzie się bez udziału publiczności.
Turbacz Downhill czyli Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim. To jedyne takie wydarzenie w Polsce. Najbardziej ekstremalny i najszybszy bieg górski. Trasa stworzona przez Piotra Biernawskiego (biegacza, który na Turbaczu był już co najmniej 1200 razy). 5 kilometrów czystego zbiegu. Ani chwili wytchnienia na trasie. Utrzymanie tempa na pięciokilometrowej trasie usłanej kamieniami to nie lada wyzwanie. Wygrają najszybsi, o świetnej kondycji, szybkich nogach i niesamowitej odwadze.

Zawodnicy podzieleni na 2 kategorie (kobiety, mężczyźni) będą startować pojedynczo w minutowych odstępach czasu. Start znajdować się będzie przy Schronisku Górskim PTTK na Turbaczu (na start zawodnicy docierają samodzielnie)
Miasteczko oraz biuro zawodów zlokalizowane będą na Długiej Polanie w Nowym Targu. Możliwe są jeszcze zapisy na miejscu.

Start wydarzenia o godzinie 12.00 (z Turbacza), stamtąd zawodnicy biegną w dół, meta z matą pomiarową znajduje się w na Cyrwusówce tuż za budową Bramy w Gorce, natomiast meta honorowa na Długiej Polanie.

Dekoracje i omówienia akcji Czyste Gorce rozpoczną się o godz. 14.30 na Długiej Polanie.

opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
!!!17.10.2020, 17:05
Może by tak coś pożytecznego !
Arek NT17.10.2020, 16:40
Panie burmistrzu zostań w dou niech pan wreszcie pokaże mieszkańcom że ich kocha i szanuje. Co jest nie tak?
spigi17.10.2020, 11:36
Bardzo często przemierzam gorczańskie szlaki, dosyć czyste zresztą i przeraża mnie impreza pod hasłem 'Czyste Gorce' .Oznaczają trasy biegowe foliami których po zakończeniu biegu nikt nie sprząta. Skutkiem tego plastiki walają się po lasach przez następny rok, a czasem i dłużej. Pozdrawiam
wiecznie spóźniona16.10.2020, 21:06
Może podstawcie tam "4" lub "2" na pętlę i niech będzie mało czasu do odjazdu, a uczestnicy niech próbują go złapać ;) to będzie większa motywacja i ogromna prędkość zostanie rozwinięta. Wiem po sobie :)
rym na dziś16.10.2020, 21:00
Najszybciej się biega, gdy autobus ucieka :)
KTT16.10.2020, 11:12
Panie Szymczyk jaka dekoracja? Jesteśmy w czerwonej strefie gdyby pan nie wiedział. Zajmijcie się robotą a nie propagandą sukcesu i udawaniem że wszystko jest OK. Kupy z rynku posprzątajcie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl