18.10.2020, 13:36 | czytano: 4804

Blisko setka osób zbiegła z Turbacza (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
Piotr Biernawski ma powody do zadowolenia. Na jego wyzwanie odpowiedziało ok. 90 zawodników z całej Polski, by ścigać się w Turbacz Downhill - Mistrzostwach Polski w Zbieganiu Górskim.
To właśnie nowotarżanin wyznaczył trasę dla uczestników ekstremalnego biegu. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Na zwycięzców czekały ponadto nagrody.
W planach impreza miała mieć charakter dwudniowego wydarzenia, będącego połączeniem sportu i ekologii - bowiem bieg miał być połączony z szeroką akcją sprzątania ph. "Czyste Gorce". Z zabawy, warsztatów i konkursów musiano jednak zrezygnować z powodu zakazu organizacji imprez w tzw. "strefie czerwonej".

- Akcja stanowi zaczątek wydarzenia Festiwal Czyste Gorce, który ze względów stanu zagrożenia epidemicznego, został w pełnym zakresie przeniesiony na wrzesień 2021r - przypomina kierownik Referatu ds. Sportu i Turystyki nowotarskiego UM, Arkadiusz Szymczyk

Pełne wyniki Turbacz Downhill do zobaczenia na www.SportowePodhale.pl

s/ zdj. Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
Maciej19.10.2020, 15:32
Fantastyczna impreza dostosowana do panujących, dziwnych czasów. Fajnie było brać udział i troszkę pobiegać. Tak 3mać!!
katar bezobjawowy :)))18.10.2020, 21:15
@???, s... .Jesteście fanami paniki, świrusa.Przeszkadza wam że normalni, zakręceni, fajni ludzie dla zdrowia z ,,górki,,se lecą?
s...18.10.2020, 19:04
Impreza fajna i byłaby na pewno jeszcze lepsza w normalnych warunkach.Gratulacje. Przy dzisiejszych obostrzeniach brak publiczności to nie wszystko Ink. Powinna być wydzielona strefa dla zawodników i zawodów, a zawody w plenerze, więc ... ? Poza tym środki dezynfekujące, dystans przed i po zawodach, maseczki oraz pomiar temperatury zawodników. Tak to ma mniej więcej wyglądać realnie i mam nadzieję , że organizatorzy o tym nie zapomnieli.
Ink18.10.2020, 18:26
Nie ma zakazu imprez sportowych. Mają się odbywać bez publiczności. Wystarczy dobrze umieć czytać.
???18.10.2020, 18:10
Podobno mamy czerwoną strefę i zakaz imprez w tym też sportowych.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl