23.10.2020, 12:56 | czytano: 1149

XXI Kwesta Nowotarska - zmiany w organizacji przedsięwzięcia

NOWY TARG. Zarząd Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Nowym Targu wraz z burmistrzem zapraszają do udziału w XXI Kweście Nowotarskiej, która tradycyjnie odbędzie się 1 listopada br. na nowotarskim cmentarzu.
- W związku z zainteresowaniem mieszkańców Nowego Targu organizacją corocznej Kwesty Nowotarskiej w dniu 1 listopada Zarząd Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, po konsultacji z burmistrzem Miasta Nowy Targ, podjął decyzję o jej przeprowadzeniu z zachowaniem wymaganego reżimu sanitarnego. Organizatorzy wprowadzili kilka zmian w jej organizacji. Kwestarze będą zbierać ofiary przy co najmniej dwóch bramach (głównej od ul. Św. Anny i od ul. Szpitalnej). Z uwagi na bezpieczeństwo osób kwestujących i samych ofiarodawców, w tym roku nie będą rozdawane zapałki z unikalną naklejką, mające dla wielu wartość kolekcjonerską. Uwzględniając to oraz zachowując ciągłość w ich numeracji, planujemy je przekazać podczas kolejnej zbiórki w 2021 r. Ponadto wynik kwesty zostanie podany później niż zazwyczaj, ponieważ w trosce o bezpieczeństwo osób liczących, zaplombowane skarbony z ofiarami zostaną poddane kilkudniowej kwarantannie - wyjaśnia Jakub Swalarz w imieniu organizatorów.
Przedstawiciel Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk dodaje, iż "Mając świadomość, że wielu mieszkańców nie będzie w tym dniu odwiedzało nowotarskiej nekropoli, zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe tej pięknej inicjatywy. Datki na ten cel można wpłacać na konto Towarzystwa: Karpatia BS 86 8791 0009 0000 0011 3696 0001
Równocześnie zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi pracami renowacyjnymi wykonanymi przez konserwatora zabytków Jana Chodorowicza."

Organizatorzy zapraszają osoby chętne do kwestowania - do kontaktu z sekretariatem Urzędu Miasta Nowy Targ - osobiście w godzinach urzędowania (I piętro, pokój nr 101) lub pod numerem tel.: 18 26 11 242.
Informacje organizacyjne dotyczące osób kwestujących są dostępne na stronie www.nowytarg.pl.

opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl