28.10.2020, 11:45 | czytano: 2522

Ruszył przewóz osób niepełnosprawnych do Morskiego Oka

ZAKOPANE. W ramach wspólnego projektu z firmą MAN oraz innogy go! Tatrzański Park Narodowy uruchomił bezpłatny przewóz osób niepełnosprawnych z Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (ul. Chałubińskiego 42a) do Morskiego Oka i z powrotem. Usługa testowa działa od poniedziałku do piątku, do połowy listopada.
Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, w samochodzie w trakcie jednego kursu będą mogły – prócz kierowcy – jechać maksymalnie 4 osoby mieszkające ze sobą (osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie). Pasażerowie zobowiązani są do noszenia maseczek podczas przejazdu, samochód wyposażony będzie także w płyn do dezynfekcji rąk.
Przewidziany jest 1 kurs dziennie od poniedziałku do piątku. Start o 8.30 spod Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (ul. Chałubińskiego 42 A). Po dojechaniu do Morskiego Oka, osoby korzystające z transportu mają około godzinę na zwiedzanie, później powrót do Centrum.

Zapisów należy dokonywać mejlowo na adres bkujawiak@tpn.pl najpóźniej do południa dnia poprzedzającego kurs (nie dotyczy poniedziałków, tu zgłoszenie do 12 w piątek).

Przy zapisach należy podać informację czy osoba niepełnosprawna porusza się na wózku inwalidzkim, jeśli tak to na jakim rodzaju wózka. Nie ma możliwości wjechania wózkiem do środka samochodu, jest jednak możliwość umieszczenia go w bagażniku (wymiary: 130 cm szerokości, 160 cm wysokości, 80 cm głębokości).

Kurs może zostać odwołany z uwagi na warunki atmosferyczne, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo – opad śniegu, halny itp.
Uwaga, 11 listopada jazda nie odbędzie się.

Przejazd jest bezpłatny, warunkiem jest posiadanie mejlowego potwierdzenia rezerwacji oraz potwierdzenie wykupionego za pośrednictwem strony tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety biletu wstępu do TPN. W przypadku osób niepełnosprawnych jest to bilet ulgowy, w przypadku osób towarzyszących – normalny.

Źródło: TPN, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
kasandra28.10.2020, 19:02
No to po furmanach.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl