06.11.2020, 18:41 | czytano: 2209

Podsumowanie XXV Powiatowego Konkursu Plastycznego „Niepodległość” (duża galeria)

arch. PCK w Nowym Targu
NOWY TARG. Na zorganizowany już po raz 25. konkurs wpłynęło 190 prac z 16 placówek Oświatowych i Wychowawczych z Powiatu Nowotarskiego. Organizatorem konkursu "Niepodległość" było Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Centrum Kultury.
Celem konkursu było przywrócenie pamięci o roli i znaczeniu wielkich bitew i Powstań Narodowych od początków Państwa Polskiego poprzez Odzyskanie Niepodległości w 1918r., I- II-gą Wojnę Światową, aż do zrywu Solidarności. Ukazanie sylwetek przywódców, postaw i czynów bohaterów narodowych, dowódców i żołnierzy Wojska Polskiego.
W tym roku reprezentowane były placówki: Szkoła Podstawowa nr 4 Nowy Targu, Szkoła Podstawowa w Sromowcach Wyżnych, Szkoła Podstawowa w Sromowcach Niżnych, Szkoła Podstawowa w Obidowej, Szkoła Podstawowa w Knurowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Targu, Świetlica Wiejska w Pyzówce, Zespoł Placówek Szkolno – Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu, Przedszkole Miejskie nr 2 w Nowym Targu, Słoneczne Przedszkole w Nowym Targu, Niepubliczne Przedszkole „Fiku-Miku” w Nowym Targu, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek pw. Dzieciatka Jezus w Nowym Targu, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Targu, Szkoła Podstawowa w Gronkowie i Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu.

Jury w składzie: przewodnicząca jury nauczyciel artysta plastyk - Joanna Borowicz; animator artysta plastyk - Jagoda Mrożek; nauczyciel Małgorzata Borowicz oraz jako sekretarz - Katarzyna Piątek - oceniło prace i przyznało 37 nagród oraz 41 wyróżnień.

Jury podkreśla bardzo wysoki poziom prac, różnorodność zastosowanych technik, samodzielność wykonania prac, pomysłowość, kreatywność oraz ciekawe ujęcie tematu.

Listy laureatów jest na stronie Nowotarski.org.pl.

opr. s/
Może Cię zainteresować
komentarze
nauczycielka ZS 107.11.2020, 09:12
Gabrysia Jezierczak BRAVO!!!!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl