21.11.2020, 19:24 | czytano: 3713

"Pandemiczna" wystawa w nowotarskich "Jatkach". Obrazy można oglądać przez okno (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
NOWY TARG. Anna Dziubas, szefowa galerii „Jatki” znalazła nietypowy sposób na zwiedzanie wystawy w czasach pandemii. Prace znanego nowotarskiego artysty Sławosza Smolenia, można oglądać przez okno galerii i najlepiej w nocy.
Szesnaście prezentowanych we wnętrzu portretów jest oświetlonych nocą, tworząc niezwykłą i niepowtarzalną atmosferę. Przechodnie podziwiają dzieła Smolenia zaglądając do wnętrza galerii przez szyby.
Sam autor nie ukrywa zadowolenia z takiego właśnie sposobu prezentowania jego dzieł, powstałych w tym roku. Jak mówi Sławosz Smoleń, na płótnach prezentuje oprócz swoich młodzieńczych autoportretów, również wizerunki osób mu bliskich. – Są to nie tylko członkowie mojej rodziny, ale również moi przyjaciele i ludzie, których znam nieco bliżej – mówi Smoleń. – Inaczej portretuje się ludzi, których poznaje się podczas długich spotkań i rozmów. To daje mi komfort, że w takim portrecie potrafię bardziej odzwierciedlić postać, którą maluje, bo znam trochę z jej osobowości. To na pewno daje twórcy większe możliwości artystyczne.

Sławosz Smoleń to nowotarski artysta, plastyk, rzeźbiarz. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest absolwentem Liceum Plastycznego im. A. Kenara w Zakopanem. Wystawa jego portretów dostępna jest do 16 grudnia.

Józef Słowik, zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ok26.11.2020, 20:06
Do zza okna. Dla mnie może być.
zza okna23.11.2020, 12:17
hm...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl