29.11.2020, 08:30 | czytano: 2605

Młodzież zaprasza do Fabryki św. Mikołaja. Weź udział w kiermaszu

Parafialna Grupa Młodzieżowa „Śladami Boga” z Czarnego Dunajca przygotowała aplikację internetową w formie wirtualnego sklepu, w którym można kupić wyjątkowe ozdoby świąteczne. Dochód z ich sprzedaży pomoże im sfinansować wymarzony wyjazd do Rzymu.
Czasy powszechnej epidemii zmusiły wiele środowisk i wspólnot do ograniczenia lub zmiany formy działalności. Zmiany te mają na celu przede wszystkim ograniczenie przenoszenia wirusa i zatrzymanie rozpowszechniania się zakażeń.
Te nowe warunki, w których przyszło nam pracować i żyć, nie zatrzymały prężnie działającej Parafialnej Grupy Młodzieżowej „Śladami Boga”, która zdążyła już nas przyzwyczaić do wielu ciekawych pomysłów i akcji. Tym razem wspólnota działająca przy parafii Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu przygotowała aplikację internetową w formie wirtualnego sklepu pod wdzięczną nazwą: „Fabryka św. Mikołaja”. Młodzież parafialna w małych, najczęściej rodzinnych zespołach przez wiele tygodni przygotowywała materiały i ozdoby świąteczne, które zostały podzielone na 6 różnych kategorii. Ich pracę oraz własnoręcznie wykonane produkty możemy podziwiać i zakupić we wspomnianej aplikacji. Sama zaś aplikacja również zasługuje na uwagę, gdyż jej staranność i pomysłowość doceniło wielu znawców tematu.

Młodzież nieustannie wzbogaca stan magazynowy ozdób, licząc na duże zainteresowanie wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć ich kreatywność i pomysłowość. Nie bez znaczenia jest również cel aplikacji: „Fabryka św. Mikołaja”. Młodzież bowiem poprzez tę i wiele innych inicjatyw, jak choćby misterium Męki Pańskiej, pragnie z uzbieranych środków, gdy będzie to już możliwe, wyjechać do Rzymu, w ramach podziękowania za dar bierzmowania.

To już czwarta odsłona takiego programu formacyjnego dla bierzmowanych kończącego się wspólną pielgrzymką dziękczynną. Wielu młodych, uczestniczących w pierwszej odsłonie programu, ciągle trwa w tej formie formacji duchowej i kulturalnej, co świadczy o dobrych, pozytywnych, a przede wszystkim trwałych owocach działalności Parafialnej Grupy Młodzieżowej.

Zainteresowanych odsyłamy do strony fabrykaswmikolaja.pl

Materiały prasowe, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl