02.12.2020, 16:57 | czytano: 1845

Nowy samochód dla WTZ w Odrowążu Podhalańskim

zdj. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
Obok siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej w Odrowążu Podhalańskim odbyło się poświęcenie nowego samochodu, który będzie służył podopiecznym w transporcie na zajęcia.
Zakup pojazdu możliwy był dzięki funduszom zebranym podczas Balu u Starosty oraz dzięki środkom przekazanym przez PFRON, a także Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Starosta przeznaczył na ten cel kwotę ponad 50 tys. złotych tj. cały dochód z biletów i aukcji charytatywnej przeprowadzonej podczas Balu u Starosty Nowotarskiego, który odbył się w styczniu br.

W obecności starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera, kierownika WTZ Moniki Bukowskiej uczestników i pracowników WTZ, uroczystego poświęcenia dokonał ksiądz dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej Andrzej Kamiński.


Warsztat Terapii Zajęciowej im. Ks. Wita Maśnickiego w Odrowążu Podhalańskim działa od 1 stycznia 2002 roku. To placówka pobytu dziennego, w której odbywają się zajęcia w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Celem tej działalności jest aktywne wspomaganie procesu rehabilitacji prowadzącego do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do prowadzenia przez osoby z niepełnosprawnościami samodzielnego i aktywnego życia. Terapia zajęciowa prowadzona jest w formie grupowej lub indywidualnej w pracowniach: gospodarstwa domowego, krawiecko - dziewiarskiej, plastycznej, ogrodniczej, stolarskiej i rzemiosł różnych, tkackiej, komputerowo- muzycznej.

Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl