17.12.2020, 18:40 | czytano: 2744

Uczelniana debata "Podhale w obliczu pandemii"

Prorektor ds. współpracy i rozwoju, dr Bianka Godlewska-Dzioboń wraz z Centrum Marketingu PPUZ w Nowym Targu zapraszają na pierwszą uczelnianą debatę z udziałem przedstawicieli instytucji, władz samorządowych, organizacji samorządowych oraz biznesu, która odbędzie się 18 grudnia br., w ramach Laboratorium Dialogu.
Spotkanie pn. Podhale w obliczu pandemii będzie miało miejsce w auli budynku Tatry w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu - z zachowaniem reżimu sanitarnego. Debata rozpocznie się o godz. 11.00, potrwa około dwóch godzin i będzie transmitowana online.
W dyskusji weźmie Łukasz Smółka, wicemarszałek Województwa Małopolskiego; Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej;  Leszek Zegzda, przedstawiciel Małopolskiej Organizacji Turystycznej; Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu; Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego; dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk, prof. uczelni, Rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Debatę poprowadzi Jacek Bańka, redaktor Radia Kraków.

Spotkanie będzie można obejrzeć tutaj:


Główną osią dyskusji będzie szeroko pojęta branża turystyczna oraz kondycja opieki zdrowotnej na Podhalu, w obliczu pandemii COVID-19. Turystyka i zdrowie – w ostatnim czasie te dwa słowa idą ze sobą w parze, w kontekście obaw i kontrowersji związanych z obsługą turystów oraz mieszkańców województwa małopolskiego.
"W trakcie debaty będziemy starać się je odszukać oraz odpowiedzieć na inne pytania, między innymi:
 W jaki sposób lokalne samorządy, organizacje i stowarzyszenia radzą sobie w dobie pandemii?
 Czy wprowadzane w tym zakresie regulacje prawne poprawią funkcjonowanie turystyki? Jaki jest udział branży turystycznej i podmiotów publicznych w zarządzaniu rozwojem oraz promocją turystyczną?
 Czy Podhale jest gotowe na przyjęcie nowego pacjenta – turysty, gdy wiemy, że najpoważniejszymi obecnie problemami szpitali jednoimiennych są niejasna przyszłość i masowe odejścia personelu?
 Czy budowanie szpitali jednoimiennych w obszarach turystycznych jest skutecznym rozwiązaniem?" - piszą organizatorzy i zachęcają do włączenia się do dyskusji poprzez wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety dotyczącej funkcjonowania Podhala w szerokim kontekście pandemii. Zgromadzone dane zostaną wykorzystane podczas piątkowej debaty.

Link do ankiety znajduje się tutaj

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl