13.01.2021, 17:01 | czytano: 3438

Policjanci odwiedzili uczestników półkolonii

zdj. KPP w Nowym Targu
Z uwagi na panującą pandemię tegoroczne ferie wyglądają zupełnie inaczej niż dotychczas. Wyjątkowo dla wszystkich województw odbywają się w jednym terminie. W szkołach i placówkach oświatowych w ścisłym reżimie sanitarnym, można jednak organizować wypoczynek w formie półkolonii.
Podczas trwania ferii zimowych nie można jednak zapominać o bezpieczeństwie.
W tym tygodniu policjanci z nowotarskiej komendy spotkali się z uczestnikami półkolonii organizowanych w Szkole Podstawowej nr 5, 11 i 2 w Nowym Targu. Spotkania przeprowadzone zostały z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Głównym tematem podczas spotkań z dziećmi było bezpieczeństwo podczas przebywania w domu i zabaw na świeżym powietrzu. Policjanci przestrzegali przed ślizganiem się na zamarzniętych jeziorach i rzekach, ostrzegali przed zjeżdżaniem z górki znajdującej się niedaleko jezdni.


Funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i przestrzegali przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Przypomnieli również zasady poruszania się po drogach szczególnie w tych trudnych zimowych warunkach. Każde z dzieci otrzymało elementy odblaskowe, które są tak bardzo ważne dla bezpieczeństwa o tej porze roku. Z uwagi na obecne obostrzenia większość czasu dzieci spędzają w domach, dlatego policjanci zachęcali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”, którego organizatorem jest Biuro Prewencji KGP. Konkurs polega na zilustrowaniu bezpiecznych zasad na stoku zawartych w Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:
kategoria I - wiek: 5-10 lat,
kategoria II - wiek: 11-16 lat.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 5 marca 2021 r. pracy konkursowej typu rysunek, plakat lub spot filmowy oraz przesłanie jej na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez Opiekuna.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 marca 2021 roku. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

KPP w Nowym Targu, s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Obserwatpr15.01.2021, 10:27
Drogi rodzicu Państwo Policjanci poszli edukować Twoje dziecko bo zapewne Ty jesteś już zmęczony jego wychowaniem.i wysłałeś go na półkolonie żeby sobie odpocząć. Więc szanuj ich pracę
rodzic15.01.2021, 00:02
Poszli dzieci zarażać? czy mandaty im dawać za brak maseczek !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl