28.02.2021, 19:29 | czytano: 1882

"Tyś po Bogu największą pociechą". Rocznica objawień na Wiktorówkach

Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie zaprasza do udziału w konkursach - literackim i plastycznym. "Tyś po Bogu największą pociechą" to tytuł ogólnopolskiego konkursu literackiego oraz plastycznego organizowanego dla uczczenia 160. rocznicy objawień Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach.
"Historia ukazania się Matki Bożej na Wiktorówkach należy do najbardziej znanych objawień maryjnych w Polsce z przesłaniem modlitwy o nawrócenie ludzi. Od 1861 roku, kiedy to małej pasterce Marysi przyszła z pomocą Maryja, która pomogła odnaleźć jej zagubione owce, sprawowany jest kult „Królowej Tatr". To tutaj górale oraz turyści z różnych zakątków Polski a także świata przynoszą swoje zmartwienia i troski, upraszając łaski dla siebie i swoich bliskich" - przypominają inicjatorzy konkursu.
W tym roku przypada 160. rocznica Objawienia Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr. Okoliczność ta skłoniła Urząd Gminy Poronin, Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska, Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie oraz Dom św. Jana Pawła II Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr do zorganizowania obchodów, którym przyświeca hasło „Tyś po Bogu największą pociechą". Jedną z części wydarzenia jest Ogólnopolski Konkurs Literacki i Plastyczny, skierowany do wszystkich osób które chcą podzielić się swoimi przeżyciami związanymi z pobytem w Sanktuarium na Wiktorówkach.

Termin składania prac - do 15 kwietnia. Szczegóły na stronie GOK w Poroninie.

s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl