07.03.2021, 12:16 | czytano: 3015

Sezon biegowy w Gorcach rozpoczęty (zdjęcia)

Mimo ograniczeń sanitarnych, które sprawiły, że do końca nie było wiadomo czy wszystko uda się zorganizować w tych nieprzewidywalnych czasach - biegacze górscy mają już za sobą pierwszą zimową imprezę Turbacz Winter Trial.
Z oczywistych względów wydarzenie kojarzone dotąd z towarzyszącymi atrakcjami na Długiej Polanie odbyło się w tym względzie skromniej, bez uroczystego otwarcia, zakończenia, czy tłumnej imprezy. Jednak jak się okazuje, te elementy nie są ważne dla zawodników, którzy licznie stawili się na starcie.
Organizatorzy w ciągu dwóch dni zaproponowali kilka dystansów. W sobotę - Zimna Połówka, licząca 21 km, Zimna Połówka na 6 Łap z pieskiem także na 21 km, AK na 47 km i Nocna Dycha licząca 10 km. Dodatkowo w niedzielę, w którą przypadały Walentynki - odbył się bieg Turbaczowe Love, na dystansie 6 km.

Przy pięknej pogodzie na starcie pojawiło się 372 zawodników z nieco ponad czterystu, który wcześniej zgłosili się do zawodów, a największym zainteresowaniem cieszył się dystans 21 km, w którym wzięło udział 162 biegaczy. Dodatkowo trzydziestu postanowiło przebiec ten dystans wraz z czworonożnym partnerem w Biegu na 6 Łap. W miłosnym biegu w dniu św. Walentego na najwyższy szczyt Gorców pobiegły 24 pary.

Uczestnicy zjechali się z całej Polski, byli reprezentanci tak odległych miejscowości jak Szczecin, Olsztyn czy Trójmiasta. Nie zabrakło też biegaczy z Wrocławia, Warszawy, Rzeszowa, Krakowa, Kielc i Górnego Śląska. Wszyscy podkreślali dobrą organizację i piękno zimowych gorczańskich tras.

Organizatorzy zimowej imprezy już teraz zapraszają na kolejne wydarzenie, czyli bieg Turbacz Summer Trial, który planowany jest na koniec czerwca.

wo/ zdjęcia dostarczone przez organizatora, fot. Katarzyna Gogler i Tomasz "Qna" Chochół
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
nikoś.11.03.2021, 15:28
@Biegacz, wystarczy, że przytulili parę groszy w postaci premii za ciężką pracę w okresie pandemii ;).
lb08.03.2021, 09:16
brawo. garstka normalnosci i zdrowych i normalnych ludzi w tych szalonych czasach.
Biegacz07.03.2021, 16:36
A Biegu Podhalańskiego się nie dało? Tu sie dało. Coś mi się zdaje że miejskim urzędnikom po prostu się nie chce robić. Jaki pan taki kram.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl