14.03.2021, 19:23 | czytano: 3934

Misterium Męki Pańskiej: „Spojrzenie Jezusa” (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
„Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników” – takie przesłanie płynie z Misterium Męki Pańskiej pod tytułem „Spojrzenie Jezusa”, jakie prezentowane jest w parafii Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu.
Występy odbywają się z pełnym uwzględnieniem wymogów związanych z obostrzeniami epidemicznymi. Goście są poddawani kontroli temperatury, dezynfekują ręce, zachowują dystans społeczny na sali. Organizatorzy zapewniają również maseczki dla tych, którzy o tym obowiązku zapominają.
Na deskach Sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec swoją sztukę wystawia, już po raz kolejny Parafialna Grupa Młodzieżowa: „Śladami Boga”. Ponad 50-osobowa grupa młodych ludzi prowadzi widza przez największe tajemnice wiary katolickiej. Tym razem na tajemnicę męki, śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa możemy spojrzeć oczami Aureliusza - centuriona, który odpowiedzialny jest za porządek w Jerozolimie w dniach męki Jezusa. Poświęca się on bez reszty pracy zawodowej, zaniedbując rodzinę: żonę i dzieci. W trakcie kolejnych etapów męki doznaje on dotknięcia Jezusa, nawraca się. Szczególnymi momentami tego nawrócenia są spojrzenia Jezusa na żołnierza. Okazuje się, że Jego żona już od dawna była na drodze chrześcijańskiej i mocno modliła się o nawrócenie męża.

Bezpłatne wejściówki na kolejne występy można zarezerwować pod numerem 788 615 554.

źródło: organizatorzy, zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
komentarze
Anka15.03.2021, 21:40
A w szkole na lekcji nie mogą się spotkać...
nutka15.03.2021, 12:43
Brawo ksiądz Marcin i młodzi!!! Szacunek dla Waszej pracy.
Mm15.03.2021, 07:35
Brawo mlodzi
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl