21.03.2021, 19:10 | czytano: 2998

Zapisy dzieci do szkół i przedszkoli. "Nie czekać do ostatniej chwili"

zdj. ilustracyjne
Trwa proces rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkół podstawowych.
Z terminami rekrutacji można się zapoznać na tablicach ogłoszeń Urzędu Miasta, szkół i przedszkoli prowadzonych przez miasto.
- Bardzo proszę rodziców, aby nie czekali, z dopełnieniem formalności związanych z zapisaniem dziecka, do ostatniej chwili, ponieważ utrudnia to planowanie pracy placówek w nowym roku szkolnym - apeluje burmistrz Grzegorz Watycha.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kalina23.03.2021, 07:43
no może nie ma a więcej punktów dostajesz jak jesteś z rejonu...
Przepisy prawa22.03.2021, 16:10
Nie ma rejonizacji (obwodów) w rekrutacji do publicznych przedszkoli.
Kowal22.03.2021, 10:39
jak to ma się do tego że np. w jednym z publicznych przedszkoli w NT obwody to czysta teoria? od kilku lat rodzice z tzw. "rejonu" walczą z dyrekcją o przyjmowanie dzieci z ich rejonu a to się okazuje walką z wiatrakami bo do przedszkola przyjmowane są dzieci z szeroko pojętego miasta? Kuriozum było jak na liście znalazło się dziecko nauczycieli z tego przedszkola a nawet nie byli mieszkańcami NT! Prywatny folwark słowo daję...kiedy to się skończy? pomijam fakt że rodzice fikcyjnie meldują się w rejonie...śmieszne..
po prostu człowiek21.03.2021, 21:19
rozumiem online? bo jaka jest gwarancja ze bedzie inaczej?> czyli wszyscy na edukacji domowej.....
???21.03.2021, 19:50
Obecny burmistrz swego czasu obiecywał, że zlikwiduje obwody szkolne i odda rodzicom decydowanie o wyborze szkoły... obiecanki cacanki...
W szkołach na terenie miasta ogranicza się liczbę klas, wiele dzieci spoza obwodu jest nieprzyjmowanych do szkoły, którą wybrali rodzice.
W sp1 podobno nie przyjęli 14 dzieci. A klasy, które utworzą będę pełne (25 osób).
Niestety ale włodarze miasta nie stawiają na wysoki poziom edukacji w szkołach w mieście, a ważniejszy jest pieniądz i oszczędności robione na naszych dzieciach.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl