25.03.2021, 11:27 | czytano: 1983

Porozumienie podpisane

W Starostwie Powiatowym w Nowym Targu podpisane zostało porozumienie pomiędzy Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu a Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ.
Jego treścią jest organizacja powiatowego przeglądu i kwalifikacji najlepszych wykonawców do udziału w przeglądzie regionalnym, który wyłoni reprezentantów na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Umowę podpisali dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ Andrzej Zarych oraz dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu Tadeusz Watycha.
Do o udziału w przeglądzie organizatorzy zapraszają śpiewaków solistów, mistrzów z uczniami, ale też grupy śpiewacze z terenu Powiatu Nowotarskiego obejmującego Gminy: Nowy Targ, Rabka-Zdrój, Szczawnica, Czarny Dunajec, Czorsztyn, Jabłonka, Krościenko nad Dunajcem, Lipnica Wielka, Łapsze Niżne, Nowy Targ, Ochotnica Dolna, Raba Wyżna, Spytkowice, Szaflary oraz Miasta: Nowy Targ, Szczawnica, Rabka-Zdrój. Celem konkursu „Góralskie śpiywanie” jest kultywowanie oraz popularyzacja tradycji śpiewu ludowego, autentycznego repertuaru i stylu wykonawczego, a także dokumentacja bogactwa muzycznego górskich grup etnograficznych.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie - https://pck.nowotarski.org.pl

Źródło: PCK, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl