14.04.2021, 15:25 | czytano: 1289

Jubileuszowe "Tatrzańskie Wici": formuła on-line nie do końca się sprawdziła

Arch. Podhale24.pl
Organizatorzy „Tatrzańskich Wici” porozumieli się w sprawie tegorocznej edycji wydarzenia. Pomimo niepewnej sytuacji związanej z epidemią podjęto pewne decyzje.
"Tatrzańskie Wici” to coroczny cykl wydarzeń, przypadających na okres od lipca do września, podczas których w tatrzańskich wsiach rozpalona zostaje watra, a podhale zaczyna rozbrzmiewać dźwiękami tradycji. Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury jako koordynator przedsięwzięcia, podejmuje współpracę z lokalnymi przedstawicielami wydarzenia, dyrektorami gminnych ośrodków kultury, poszczególnymi oddziałami Związku Podhalan oraz organizacjami społecznymi, aby przygotować ten szczególny czas.
W zeszłym roku z powodu epidemii koronawirusa, postanowiono zrezygnować z tradycyjnej formy „Tatrzańskich Wici”. W efekcie XIX edycja odbyła się w rzeczywistości wirtualnej. Powstało kilka krótkich relacji filmowych, dokumentujących odsłony przedsięwzięcia w ubiegłych lata. Organizatorzy wspólnie stwierdzili jednak, że forma online, w żaden sposób nie jest w stanie oddać nastroju, charakteru i szczególności „Tatrzańskich Wici” na żywo.

W poniedziałek, 12 kwietnia podczas rozmów na temat jubileuszowej edycji „Tatrzańskich Wici” skłaniano się do organizacji przedsięwzięcia bardziej w formie tradycyjnej. Jednakże ostateczne decyzje będą zależne od aktualnych wówczas zaleceń epidemicznych i obostrzeń. Rozważano także przeprowadzenie poszczególnych wydarzeń w ograniczonej formie. Wiele rzeczy jednak wskazuje, że jubileuszową, XX edycję „Tatrzańskich Wici” będzie można ujrzeć nie tylko w Internecie.

Źródło: Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl