17.04.2021, 13:03 | czytano: 2182

Młodzi naukowcy na "Podhalance"

56 referatów, 11 posterów i 130 uczestników konferencji z 15 uczelni wyższych z całej Polski - to podsumowanie V. Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców "NAUKA TALENT PASJA", zorganizowanej przez wykładowców Zakładu Turystyki i Rekreacji oraz studentów z Podhalańskiego Koła Naukowego Turystyki.
Konferencję otworzył rektor Podhalańskie Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu dr hab. Robert Włodarczyk. Wykład otwierający pt. „Las – miłość i pasja” wygłosił mgr inż. Krzysztof Przybyła z Nadleśnictwa w Nowym Targu. W dalszej części, w wirtualnej rzeczywistości, młodzi naukowcy rozmawiali o wpływie pandemii na turystykę, przewidywanych zmianach w tej branży w postpandemicznej przyszłości, mówiono o błyskawicznym rozwoju turystki wirtualnej oraz wpływie influencerów, mass- i social- mediów na trendy w podróżowaniu.
Młodzi badacze prezentowali wyniki własnych badań. Chętnie sięgali do nowatorskich tematów, związanych z astroturystyką, turystyką kamperową oraz „fenomenem poszukiwania ulotnych przestrzeni” czyli Urbeksem. Oprócz sesji tematycznych z poszczególnymi referatami, odbyła się także sesja posterowa w wersji online.

Zainteresowanie konferencją przerosło oczekiwania organizatorów, którzy już zapowiedzieli kolejną VI Konferencję Młodych Naukowców w jesieni 2021 roku.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Stu17.04.2021, 21:04
Pan Przybyła jest wspaniały, pasjonat i serdeczny człowiek.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl