03.05.2021, 17:21 | czytano: 1226

EKO-majówka w Rabce-Zdroju

9 maja odbędzie się EKO-majówka w Rabce-Zdroju, czyli piknik kulturowo-ekologiczny. Z uwagi na pandemię będzie miał formułę online.
"Zapraszamy do udziału w EKO-majówce, pikniku kulturowo-ekologicznym organizowanym przez Stowarzyszenie Lokomotywa przy współpracy z Urzędem Miasta Rabka-Zdrój. Piknik odbędzie się 9 maja w wersji online" - zaraszają organizatorzy, "Będzie skierowany do wszystkich mieszkańców gminy Rabka-Zdrój i będzie mówił o sprawach im bliskich, o powietrzu, wodzie, glebie i śmieciach. A także o tradycji – z przedstawicielami lokalnych stowarzyszeń porozmawiamy o dawnych zwyczajach, o góralskim zero waste, czyli dobrych praktykach naszych dziadków. Na live na fb będzie można powalczyć o wyjątkowe nagrody ufundowane przez naszych partnerów i wystawców. Część zostanie wykonana przez panie z miejscowych kół gospodyń wiejskich, np. domowe ciasta, chleby lub obiad dla rodziny. Konkursy będą poprzeplatane pokazami działań warsztatowych lokalnych organizacji.
Podczas EKO majówki podkreślimy aspekt ekologiczny dawnych tradycji. Odwołamy się do czasów sprzed powszechnego użycia plastiku, chemii i materiałów jednorazowych oraz pokażemy, jak współcześnie można tamtą wiedzę wykorzystać z korzyścią dla naszego zdrowia i środowiska. Podczas pikniku będzie można poznać nowoczesne trendy w życiu codziennym, kulturze i biznesie. Po raz kolejny powtórzymy informacje na temat segregacji śmieci, a nasi eksperci rozwieją wątpliwości gdzie co wrzucać. Przy okazji nie zabraknie konkursów z ciekawymi nagrodami i prezentacji ekologicznych rozwiązań, produktów i technologii. Poznamy wystawców z Rabki, okolic i nie tylko, którzy wprowadzają ekologiczne rozwiązania w życie. Nie zabraknie wiosennych tematów: ogród na balkonie, hodowla roślin less waste, ogród biodynamiczny, ogród przyjazny pszczołom, ptakom i jeżom. Łącznikiem między starym a nowym będą zajęcia dla dzieci promujące świadomość ekologiczną, pokaz zajęć teatralnych prowadzonych przez Krystynę Kachel i wyjątkowy koncert „Brzmienie głębokiej ekologii”.

Wszystkie wydarzenia kulturalne będą ogólnodostępne i bezpłatne.

Wystąpią:
Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej
Stowarzyszenie „Poni…ce do kłębka”
Związek Podhalan „Robcusie i Robcanie”
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kulturalnego wsi Rdzawka, Zespół „Powicher”
Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Lalek „Rabcio”
Pathman i przyjaciele
Stowarzyszenie Lokomotywa
Koła Gospodyń Wiejskich z Rdzawki, Ponic i Chabówki

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl